Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Габриел Бајрам, синот на сега веќе починатиот политичар Амди Бајрам на својот профил на Фејсбук сподели доста емотивно видео направено најверојатно неколку недели или месеци пред смртта на татко му.

Амди на видеото плаче додека веднаш до него стои популарниот босански пејач Шериф Коњевиќ и му го пее големиот хит на Шабан Шаулиќ „Сине, сине“.

Погледнете го видеото:

Инаку Амди Бајрам почина на 24 октомври во една приватна болница во Скопје. Тој ќе остане како еден од политичарите со најголем стаж во Собранието на Република Македонија, а особено ќе биде запаметен и како еден од најдуховитите политичари…

Слични објави

РАЗГОЛЕНО И СМЕЛО: Познатата манекенка без гаќички во Кан (ФОТО)

Igor

Дрејк сака да го истетовира ликот на Селин Дион, но нејзиниот одговор нема да му се допадне (ВИДЕО)

Igor

Најдобрата поранешна сопруга: Џенифер Гарнер му ја спасува кариерата на Бен Афлек!

Еспресо

НЕТРПЕЛИВОСТ, ПОВРШНОСТ… Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Igor

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Igor

Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

19 + 14 =

Слични објави

ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ: Замина уште еден голем музичар

Igor

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor

ПРОТЕИНСКА САЛАТА со леблебија и пченка (РЕЦЕПТ)

Igor

ФОТО: Повеќе не се кријат: Дара Бубамара се бакнува со новото момче, но фановите забележаа нешто поинтересно!

Васко Спасоски

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Еспресо

Манекенката Накова гордо ги покажа облините во Охрид! (ФОТО)

MacedonianAlbanianBulgarianSerbian