НУМЕРОЛОГИЈА: Кој магичен подарок ви е даден на денот на раѓањето?

Нумеролозите веруваат дека во датумот на нашето раѓање е скриен голем број од нашите животи кои можат да ја откријат иднината, судбината, нашите карактеристики, но и нашите скриени дарови и таленти. Според нумеролозите, за да ги откриете вашите подароци што сте ги добиле при раѓањето, треба да ги поделите денот, месецот и годината на вашето раѓање на бројки и да ги додадете додека не добиете едноцифрен број што го симболизира вашиот животен пат, или вашиот подарок при раѓање.

На пример, пресметување за датумот на раѓање 20.4.1970 година. изгледа вака: 2 + 0 + 4 + 1 + 9 + 7 + 0 = 23 => 2 + 3 = 5. Во овој случај, бројот на живот и магичен подарок е 5.

Пресметајте го вашиот број и прочитајте ги решенијата – каков магичен подарок го добивте при раѓање и можеби сè уште не сте го откриле:

Број 1 – Магична волја и храброст. Единицата симболизира голема креативност и магични способности. Под овој број, се раѓаат луѓе кои се способни да ги исполнат своите желби и амбиции без двоумење. Тие се храбри да се соочат со сите пречки и предизвици – голема сила се крие во нив.

Број 2 – Емпатија, соништа и интуиција. Луѓето чиј број на животи е два можат да станат најдобри психолози и пријатели, бидејќи се посветени на другите, се обидуваат да ги разберат нивните емоции и имаат исклучително развиена емпатија. Покрај тоа, овие луѓе знаат да размислуваат со срце и имаат неверојатна интуиција, што им го олеснува донесувањето одлуки.

бројки нумерологија

Број 3 – Создавање и уништување. Понекогаш Тројките имаат проблеми со самоконтролата, но нивниот дар на уништување е неопходен за светот, бидејќи тие го чистат местото за изградба на нешто ново. Тие лесно се ослободуваат од непотребното и секогаш се стремат да создадат нови работи во животот.

Број 4 – Рамнотежа. Сите четири елементи во рамнотежа се на Четири. Овие луѓе имаат силна самоконтрола и се мудри – тие секогаш знаат кога е вистинското време и место за нешто. Имаат шанса да создадат живот од соништата.

Број 5 – Силна енергија. Овие луѓе имаат силна енергија што ги води. Кога зрачат со позитивна енергија, ја пренесуваат на другите и поради тоа често се омилени во општеството. Меѓутоа, кога се под бран негативна енергија поради незадоволство и негативни емоции, можат да ја покажат својата полоша страна и да шират гнев, фрустрација и агресија.

Број 6 – Сончева енергија и оптимизам. Нумеролозите веруваат дека овие луѓе лесно ја привлекуваат позитивната енергија на Сонцето и секогаш се оптимисти. Овие луѓе зрачат со позитивни вибрации и го набудуваат светот преку „розови очила“.

бројки нумерологија

Број 7 – Месечева енергија и визионери. Тоа се луѓе кои секогаш имаат јасна визија и даваат се од себе да ја исполнат. Тие се многу креативни, честопати уметнички наклонети и добиваат најмногу инспирација ноќе.

Број 8 – Влијание врз другите. Овие луѓе се добри во комуникација, но имаат и голема убедувачка моќ. Лидерите се раѓаат и лесно остваруваат влијание. Ова може да биде одличен подарок ако не се користи негативно за манипулативни цели.

Број 9 – Самодоверба. Ништо не е невозможно за Деветките. Нивниот магичен подарок е самодовербата, а фактот дека верува во себе и во своите способности, ги прави Нинес најуспешните луѓе. Нивната сила доаѓа од самодовербата, и ако продолжат да ја негуваат во текот на целиот живот, големи работи им се наменети.

Извор: „sensa.mondo“

Слични објави

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Ј.К.Д

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.
Се вчитува....