Причина повеќе да навивате за Манчестер јунајтед (ФОТО)

Освен што се зборува за можни летни засилувања во тимот од „Олд Трафорд“, се говори и за Катрина Марија која ги збудале фановите со нови фотки на својот Инстаграм профил.

Таа е роден на Фарските острови, но живее во Данска. Често доаѓа на натпреварите на нејзиниот омилен клуб и уште почесто се слика во дресот на Јунајтед.

https://www.instagram.com/p/BzgNDQzpaTd/?utm_source=ig_web_copy_link

На „црвените ѓаволи“ одлично им тргна во летните подготовки, на сите четири досегашни дуели триумфираа, а денеска од 19.00 часот ќе го имаат петтиот тест со норвешкиот Кристиансунд.

Новата сезона во Премиер лигата за фудбалерите на Оле Гунар Солскјер ќе стартува на 11 август со дербито дома против Челзи.

https://www.instagram.com/p/BfTEpsxlDy8/?utm_source=ig_web_copy_link

Слични објави

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Теодора Циклевска

Цела Србија зборува за нејзината афера со фудбалерот: Јовиќ поради неа ги остава жената и детето?

Igor

Ескалатор преполн со ретривери кој ќе ви го разубави денот! (ВИДЕО)

Еспресо

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ: Популарниот хит на Кејти Пери е плагијат!?

Igor

И денес моли да умре во Колумбија: Кој бил најголемиот ривал на Пабло Ескобар

Еспресо

Остави Коментар

седум − оне =

Слични објави

Победник на Евровизија се венча на Вис во Хрватска

Igor

РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Браќата се скараа поради Меган, а тоа што го направи Кејт е за секоја пофалба!

Igor

Македонски изведувачи го одбележаа второто издание на „Скопје анплагд 2020“

Еспресо

Брајант и Коелјо заедно пишувале книга за децa: Кога слушнал дека загинал, писателот решил сѐ да избрише

Еспресо

Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Igor

Го наследила талентот од татко ѝ: МИНА ЈОКСИМОВИЌ го покажа талентот, ќе се наежите кога ќе ја слушнете (ВИДЕО)

Igor