25.8 C
Скопје
13:08 - 14 април, 2024

Викенд љубовџии: Два хороскопски знаци ќе бидат на седмо небо во облаци од страсти

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот кој во периодот од 10 ноември заклучно со 12 ноември ќе летаат во облаци и тоа поради љубов.

Кој ќе има среќа во љубовта, голема страст, почеток на романса и бројни изненадувања, прочитајте во продолжение.

Вага

Вагите ќе бидат во центарот на вниманието на спортивниот пол овој викенд. Ќе зрачите со магнетна привлечност, а и самите ќе бидете желни за забава и отворени за флертови. Вагите кои се веќе во стабилна врска ќе посакаат да експериментираат под чаршавите со саканиот/саканата, но не се исклучени ни викенд флертови – сепак, внимавајте, да не влетате безглаво во нова романса. Слободните Ваги ќе бидат кралеви/кралици на љубовните авантури, нема да изостануваат ни понуди за „една незаборавна ноќ“, како ни можности за убава романса која може да прерасне во нешто сериозно. Уживајте на седмото небо.

Бик

Биковите, за разлика од Вагите, нема да имаат сексуални фантазии, туку реални слатки маки во однос на емотивниот живот. Некоја случајна средба или телефонски повик сосема ќе ги помести од колосек. Можно е да се разгори повторно некоја стара љубов. Ваше е да одлучите дали има простор за втора шанса, но во секој случај ќе бидете исполнети со самодоверба и задоволство. Биковите кои се веќе во пар ќе посакаат да ја издигнат врската на ново ниво, затоа отворено разговарајте со партнерот за заеднички живот па дури и за принова во семејството.

Српски астролог предвидува: Во 2023 нè очекува нова пандемија, ќе се користи нуклеарно оружје, светот што го знаеме ќе исчезне!

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....