19.8 C
Скопје
00:51 - 27 септември, 2023

Топ три љубовџии на есента: Овие хороскопски знаци ќе ја загубат главата од силни емоции и нови длабоки романси

Астролозите именуваа три хороскопски знаци за кои есента ќе биде во знакот на љубовта.

Од нови вљубувања, до расчистување со старите врски и влетување во нови подлабоки романси, до љубов на прв поглед во деловен амбиент…Подгответе се да полетата на крилата на љубовта!

Кои ќе бидат најголемите љубовџии оваа есен, прочитајте во продолжение.

Овен

За Овенот, есенската сезона ќе биде судбоносен и многу важен период во животот, особено за оние на кои им недостига љубов. Осамените Овни ги имаат сите шанси да ја сретнат сродната душа, со која некогаш се разделиле од глупост. Подгответе се да се потсетите на многу пријатни моменти од заедничкото минато и повторно почувствувајте ги пеперутките во стомакот. Случајната средба може да ги разбуди сите заспани емоции и да разгори вистински вулкан од страсти. Запомнете дека понекогаш сè уште можете да влезете во истата река двапати, но само од другата страна. Ако ги преиспитате грешките од минатото и извлечете одредени заклучоци, сè ќе биде добро.

Лав

Есента ќе помине за Лавовите во знакот на љубовта и романтиката. Во ова прекрасно годишно време, сите Лавови ќе имаат среќа, без исклучок. Оние кои веќе се во врска ќе одлучат да направат сериозен чекор кон иднината. Осамените Лавови пак, кои долго време очајуваат да најдат лична среќа, конечно ќе ја сретнат личноста која им е судбински предодредена, за многумина од нив тоа ќе се случи во деловен амбиент. Важна средба може да се случи во секоја професионална средина, од неочекувана средба во канцеларија до познаник за време на службено патување. Сепак, астролозите советуваат дека мора да им придавате најсериозна важност на таквите моменти и да не го отфрлате понатамошниот развој на односите.

Вага

Оваа есен Вагите може да ги чекаат раскинување, а потоа – важни средби. Најверојатно, конечно ќе се одлучите да ја прекинете токсичната врска која ве мачи долго време. Уморни од драми и скандали, Вагите ќе бидат уверени дека нема наскоро да се одлучат за нова врска, но многу ќе грешат. Во многу блиска иднина, ќе се сретнете со личност чија комуникација ќе донесе исклучително позитивни емоции. Наскоро, пријателската комуникација ќе биде заменета со посилни и подлабоки чувства. На крајот, на големо изненадување, ќе сфатите дека сте подготвени повторно да верувате во љубов.

Астро прогноза за недела, 3 септември

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....