-5.2 C
Скопје
23:25 - 25 јануари, 2022

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 13. ЈАНУАРИ: Успешен ден за Близнаците, Лавовите ќе шармираат, а Водолиите ги очекува напредок на сите полиња

дневен хороскоп

Овен

Сакате движење на нештата околу вас. Вашата енергија ќе биде присутна и во кариерата, љубовта и парите. Покажувате харизма и младешки дух во љубовта. Вие секогаш посакувате да бидете главни во врските. Овие денови ќе бидете посветени на поправање на грешките од минатото за да ги максимизирате своите љубовни резултати.

Бик

Посветени сте на напорна работа и ќе се случи токму тоа. Ќе ги собирате плодовите од својата напорна работа. Ќе бидете посветени на романсата. Стабилноста на врската ќе ви биде особено важна, исто колку и довербата и можноста да се потпрете на партнерот. Треба да знаете дека тврдоглавоста нема да ве однесе далеку, кога станува збор за љубовта.

Близнаци

Ќе можете лесно да се изразите во комуникацијата со другите. Вие покажувате многу внимание кон другите. И денес ќе бидете многу приспособливи кон расположението на другите. Но, треба да имате на ум да не ги заборавате своите желби низ потребата да им угодите на другите. Останете си доследни на себеси и очекувајте успешен ден.

Рак

Ве карактеризираат длабока интуитивност и сентименталност. Тоа значи дека емоциите ќе ви бидат силни во текот на целиот ден. Некои ќе се вљубуваат некои ќе се одљубуваат, но секогаш ќе бидат водени од тенденцијата да ги заштитат оние кои ги сакаат. Но, не треба да дозволувате вашата несигурност да влијае во односите со околината.

Лав

Ваша главна карактеристика е силната страст и дарежливост. Тоа значи дека сте секогаш омилени во друштвото, но и поради вашата способност за лидерство. И денес нема да биде исклучок, во однос на ова прашање. Ќе зрачите со топлина и шарм кој ќе биде неодолив за многу претставници на спротивниот пол.

Девица

Сакате да им „служите на другите“. И понатаму ќе се грижите за другите, ќе бидете лојални и практични. Ќе бидете екстремно љубезни и грижливи. Тоа ќе ги привлече другите кон вас. Иако и понатаму ќе бидете посветени само на работата, сепак одвреме навреме ќе посветите време и на забавата и другите убави нешта.

Вага

Вашата балансирачка енергија ќе биде застапена во сите полиња: љубов, кариера, пари. Вашиот победнички дух ве прави одличен партнер. Внимавајте на самосожалувањето кое може негативно да влијае на вашиот љубовен живот. Осигурајте се дека ќе ја искористите својата способност за шармирање за да имате одлични резултати во љубовта.

Скорпија

Вие сте вистински претставник на страста. Вашиот карактер означува многу активности кои се случуваат „под површината“.  Вашата страст ќе биде изразена во љубовта, кариерата, парите. Интензивна страст ќе доживувате во овој период. Може да имате тешкотии во покажувањето на одредени чувства, покажувајќи ја само вашата ладна страна.

Стрелец

Имате отворен ум кој ќе биде присутен во љубовта и кариерата. Покажувате многу ентузијазам во љубовните врски. Сепак, вашиот отворен ум може лошо да биде протолкуван од вашиот партнер. За среќа, вашата смисла за хумор ќе направи да бидете сакани. Фокусирајте се на оптимизмот и ќе доживеете прекрасни љубовни моменти.

Јарец

Ваша глaвна карактеристика се професионализмот и традиционалноста. Вие сте личност која е одговорна за сите аспекти на животот. Токму таа одговорност ќе биде клучна за денес. Ќе бидете верни и лојални. Вашиот партнер може потполно да се потпре на вас. Обрнете внимание на вашата мрачна смисла за хумор која може да биде погрешно сфатена.

Водолија

Ќе имате прогресија, напредок на сите полиња. Вие сте аналитична личност и подготвени сте да им помогнете на многумина. Таа енергија ќе биде присутна и во љубовта и кариерата во претстојниот ден. Вашиот знак прави да бидете личност која лесно се приврзува. Во исто време, имате потреба и време само за себеси.

Риби

Чувствителни сте и дружељубиви. Оваа енергија на вашиот знак ќе влијае на сите полиња. Емпатијата ќе ве направи одличен животен сопатник. Но, треба да бидете реални кога станува збор за довербата во луѓето. Вашата тенденција да им верувате на другите може и негативно да се одрази на вас.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....