14.8 C
Скопје
22:26 - 14 април, 2024

Почетокот на март им ветува голема радост на три хороскопски знаци

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, за кои почетокот на март ќе биде период полн со радост и среќни моменти.

Проверете дали сте на оваа листа.

Лав

Лавовите ќе можат да се одморат од работата и да заминат на кратко патување кое ќе им даде незаборавни емоции. За одморот да ви биде уште позабавен, земете ги со себе и вашите најблиски, со кои ќе се чувствувате добро и на крајот на светот. Интересно е што на новото место каде што ќе одите, ќе можете да најдете нови пријатели, па дури и вашата судбинска љубов. Подгответе ги вашите куфери!

Близнаци

За Близнаците почетокот на март исто така ќе биде многу радосен. Астролозите велат дека ќе можете да ги решите сите ваши проблеми, да ги затворите тековните работикои ве измачувале  и малку да се опуштите. Ако имате партнер/ка, посветете му/ѝ повеќе внимание, организирајте романтично изненадување. А ако сте „сингл“, повеќе комуницирајте со спротивниот пол. Ве очекува период на силни емоции.

Риби

Рибите можат да се одлучат за некој екстремен чин. Според астролозите, понекогаш ви недостасува адреналин, што може да ве натера да се чувствувате тажни. Сепак, сè ќе се промени во март. Побарајте поддршка од најблиските и направете нешто што претходно не би се осмелиле да го направите. Ќе добиете неверојатно полнење на енергија.

Неделен хороскоп (од 4 до 10 март): Љубов за Овните, пари за Раковите, важни вести за Јарците…

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....