1.8 C
Скопје
23:23 - 29 март, 2023

Ќе треперат од среќа: Три хороскопски знаци веќе следната недела ќе се капат во љубов

Новата недела, од 20 до 26 март, ќе донесе многу среќа на некои знаци од Зодијакот. Астролозите им ветуваат љубов и пеперутки во стомакот.

Кој ќе лебди од среќа – прочитајте во продолжение.

Бик

Според астролозите, многу чуда ќе се случат во животот на Бикот. Во наредните денови ги очекуваат многу позитивни емоции и победа на љубовен фронт. Можете да ја пронајдете долгоочекуваната среќа и да се најдете во прегратките на саканата личност.

Бикот не треба да се плаши од промени. Можеби ќе ви биде понудено да ја подигнете вашата врска на ново ниво. Тоа ќе донесе само среќа, не се задржувајте на минатото и смело тргнете напред, по цена и сосема да прекинете некоја мачна стара врска.

Шкорпија

Новата недела ќе им донесе хармонија на Скорпиите. Лесно ќе најдете заеднички јазик со саканата личност. Другата половина ќе ве воодушеви со изненадувања и внимание. Освен тоа, ќе можете да ја искупите вашата вина поради која совеста ве мачи веќе подолго време.

Астролозите ги советуваат Скорпиите да ги насочат позитивните емоции во вистинската насока. Можете да постигнете успех не само во односите, туку и на работа. Преземете нови проекти, ќе успеете!

Водолија

Водолиите можат да ја дочекаат својата судбина. Доколку сè уште немате партер, новата недела ќе ви даде шанса да запознаете многу убава и посебна личност. Договорете се за состанок или преземете иницијатива и поканете го оној/онаа што ви се допаѓа на романтична вечера. Вие треба да го направите чекорот, од вас зависи.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....