18:37 - 20 април, 2024

Ќе им врнат пари оваа пролет: Четири хороскопски знаци ќе се пофалат со полни паричници

Пролетта 2024 е пред нас и веќе можеме да ја почувствуваме во воздухот. Како и секогаш, носи промени за повеќето хороскопски знаци, и тоа – станува збор за позитивни промени. Некои секако ќе имаат повеќе среќа од другите.

Според астролошките прогнози, оние посреќните хороскопски знаци ќе се издвојат од останатите во текот на пролетта поради подобрата финансиска состојба.

Бик

Ќе заработите преку паметни инвестиции во недвижнини. Природната склоност кон стабилност ве води до одлуки кои не само што се добро проверени, туку и исклучително профитабилни. Недвижностите купени на вистинско место и во вистинско време би можеле многу брзо да ја зголемат вредноста. Или пак, можете да заработите со изнајмување на имот што веќе го поседувате.

Девица

Можете да заработите многу преку нов проект или работа со скратено работно време или хонорарна работа. Вашата способност и аналитичка природа, вниманието кое го посветувате на деталите се клучни за изборот на вистинската работа, дури и со скратено работно време што ќе резултира со значително подобрување во финансиите.

Шкорпија

Вашиот добар инстинкт за вистинското време за влез и излез од трговијата ќе ви овозможи да остварите значителен профит во овој период доколку се занимавате со трговија. Но и да не се занимавате со трговија, во овој период може да направите одличен профит – обрнете внимание на трендовите на пазарот и следете ја вашата интуиција која ќе ве доведе до профитабилен бизнис.

Јарец

Веројатно ќе напредувате во текот на пролетта, што ќе ви донесе и одлична заработувачка, а можни се и некои бонуси поради добро изработена работа или проект. Претпоставените ќе ја препознаат вашата посветеност и тоа добро ќе го наградат.

На врвот: Два хороскопски знаци освојуваат нови врвови во март, ги чека неверојатен успех!

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....