14.8 C
Скопје
07:28 - 26 септември, 2023

Ќе бројат профит: Три хороскопски знаци се финансиски среќници во втората половина на август

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, за кои втората половина на август ќе биде поволен период на финансиски план.

Кои се на листата на финансиски среќници, прочитајте во продолжение.

Лав

Со моменталната позиција на планетите, на Лавовите им се насмевнува финансиската среќа. Нивната самодоверба и енергија ќе послужат како добра основа за нивните деловни потфати. Со вешто лидерство и креативност ќе можат да привлечат инвеститори или клиенти, што ќе доведе до значително зголемување на приходите во втората половина на август.

Стрелец

Сега е време за Стрелците кога нивните ризични одлуки можат да донесат солидна финансиска корист. Имаат харизма и убедливост што ќе им помогне во собирање нови партнери или клиенти. Креативните идеи ќе им овозможат да се истакнат на пазарот и да добијат дарежливи награди во втората половина на август.

Риби

Рибите можат да очекуваат парични добивки поради нивната интуиција и аналитички вештини. Во втората половина на август ќе можат да ги фатат нијансите кои се случуваат на пазарот кои можеби ќе останат незабележани од другите. Важно е да бидете упорни и сигурни во вашите финансиски одлуки со цел целосно да ги искористите моменталните можности.

Викенд љубовџии: Три хороскопски знаци ќе имаат незаборавно романтичен крај на неделата

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....