5.8 C
Скопје
05:34 - 4 март, 2024

Неделен хороскоп: Вагата ја чека нова љубов, Девицата бега од монотонијата

 

ОВЕН

Љубов: Врската ви е стабилна, па ова е вистинско време за романтично „гугање“ со партнерот. Ако сте слободни, вашиот љубовен живот ќе се испреплете со деловниот.

Работа: Со својот шарм и оптимизам ги освојувате колегите и без мака ја постигнувате целта. Најмногу среќа имате во проекти кои бараат умешност и чувство за естетика.

Здравје: Добивате дополнителна енергија.

БИК

Љубов: Склони сте кон вљубување. Страста ве тера да донесувате неразумни одлуки. Се сомневате во верноста на партнерот, но самите имате тенденција да флертувате. Ќе се смирите кон крајот на неделата.

Бизнис: Сè се одвива многу тактички. Самодоволни сте, недоверливи и внимателно ги криете вашите деловни планови. Дозволувате да ви се приближат само вистински, проверени пријатели.

Здравје: Одлична форма и изглед.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Нова љубов на повидок. Се заснова на физичка привлечност, но можеби е вистинската. Ако веќе имате стабилна врска, чувствувате хармонија и разбирање со саканата личност.

Работа: Во работната средина доминира пријатна атмосфера. Оригинални сте, креативни и фантазерски настроени. Вешто излегувате од секоја стапица. Ќе ви се укаже можност за поголема или случајна заработка.

Здравје: Сè е во најдобар ред.

РАК

Љубов: Љубовниот живот е многу хармоничен, а врската минува низ нова страст. Доколку сте сами, шармот и моќта на заведувањето доаѓаат до израз. Во вашиот живот влегува нова личност.

Работа: Бидете поактивни, користете ги сите можности. Имате прилика да напредувате и да ја стабилизирате финансиската состојба, особено ако размислувате за промена на работното место.

Здравје: Сè е добро, блескате.

ЛАВ

Љубов: Вашиот емотивен живот е возбудлив, полн со изненадувања. Искористете ја секоја можност да поминете време со саканата личност. Ако сте слободни, силно ќе се вљубите.

Работа: Новите планови ви ја враќаат волјата за работа, нагласувајќи го оптимизмот. Финансиската прогноза е повеќе од поволна. Вашите напори и посветеност се соодветно наградени.

Здравје: Опуштете се, свртете се кон себе.

ДЕВИЦА

Љубов: Имате огромна потреба да промените нешто во вашата врска. Избегајте од монотонијата. Доколку сте слободни, една личност ќе внесе неизвесност, но и слатка возбуда во вашиот живот.

Работа: Полни сте со ентузијазам, мотивирани за нови активности, но сè ви изгледа полесно отколку што е. Со дополнителен труд, вашата деловна приказна ќе има позитивен биланс.

Здравје: Излезете во природа, прошетајте.

ВАГА

Љубов: Вашата врска блеска со нов сјај, а односот со партнерот добива на зрелост. Ако сте сами, можна е нова, страсна љубов.

Работа: Задоволни сте од тоа како се одвива вашиот план. Ова е период на раст во сите сегменти. Ако подготвувате нешто посебно, лесно и без нервоза ќе поминувате низ препреките.

Здравје: Имате голема внатрешна сила.

СКОРПИЈА

Љубов: Ви се нудат неочекувани можности. Романтиката и емоциите ви го окупираат умот повеќе од сè друго. Доколку сте слободни, на прагот сте на нова љубовна приказна.

Работа: Може да очекувате признание за вашата работа, но и сплет на поволни околности, кои ќе ви олеснат сè. Сè е преполно со оригинални, свежи идеи и неочекувани можности.

Здравје: Енергијата добива на интензитет.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Во љубовта едноставно ви цветаат рози. Имате можност за убава врска, полна со страст и романса. Ако сте долго време со партнерот, имате многу нови планови и надежи.

Работа: Чекате реализација на планот. Една одлука или идеја ќе се покаже како повеќекратно исплатлива. Сепак, размислете добро дали ќе можете да постигнете сè што сте прифатиле.

Здравје: Можете да бидете целосно задоволни.

ЈАРЕЦ

Љубов: Чувствувате радост од животот и неочекуван ентузијазам. На личноста што ја сакате и која ве сака ќе ѝ олесни кога ќе сфати дека зад вашата воздржаност има многу емоции.

Работа: Вашите активности се одвиваат претежно по одреден редослед. Со леснотија ги извршувате и најтешките задачи. Искористете ја секоја прилика да ги воодушевите колегите со оригинални идеи.

Здравје: Збогатете го менито со свежо овошје.

ВОДОЛИЈА

Љубов: Имате потреба за слобода, која е поттикната од немир. Ќе излезете од тоа кога длабоко ќе се вљубите во личност која веќе ја познавате. Можно е тоа да се случи и со сегашниот партнер.

Бизнис: Оваа недела е поволна за склучување договори. Се одликувате со чувство за правилен пристап кон проблемите, па можете слободно да ги пласирате вашите идеи. Задоволни сте и со финансиите.

Здравје: Ви годат прошетки и лесна храна.

РИБА

Љубов: Сакате непречено да уживате во љубовта. Врската добива нов квалитет, а саканата личност ве гледа со вљубен поглед. Ако сте слободни, соништата стануваат реалност.

Работа: Следува пријатно изненадување во форма на нова работа, која носи и значителен финансиски прилив. Интелигентно и маестрално користете ги сите ваши потенцијали и таленти.

Здравје: Опуштени сте, среќни и задоволни.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....