23.8 C
Скопје
15:15 - 28 мај, 2024

Неделен хороскоп (од 26 февруари до 3 март): Љубов за Овните, привлечност за Стрелците, успех за Рибите…

ОВЕН: Добредојде Венера!
Драг Овен, ова е период на опоравување за вашиот знак, кој конечно ја најде поддршката на Венера: љубовта се врати да ви се насмевне, а за слободните нема да недостасуваат средби за паметење… Марс од своја страна , ви дава убава енергија и борбеност на професионално поле. Обрнете внимание само на вторник и среда, кога Месечината во опозиција може да ве направи особено чувствителни и нервозни.

БИК: Тензии со партнерот
Драг Бик, во љубовта продолжува да има тензии и кавги: не е лесно да најдете дијалог со партнерот, а деновите четврток, петок и сабота – кога покрај неповолната Венера ќе ја имате и Месечината во опозиција – ризикувајте да бидете особено нервозни … Внимавајте да не кажувате работи за кои може да зажалите! Добри вести пристигнуваат на работа, но не недостига и умор, особено во вториот дел од неделата…

БЛИЗНАЦИ: Среќа во љубовта!
Драги Близнаци, небото ви се насмевнува во областа на чувствата: убава поволна Венера го штити вашиот љубовен живот и ви носи возбудливи авантури. На работа, сепак, може да наидете на уште некои блокади или потешкотии… особено обрнете внимание на понеделник, кога Месечината ќе биде во неповолен транзит. Среќна Месечина, пак, во вторник и среда, кога може да добиете добри вести.

РАК: Мал напредок
Драг Рак, Меркур и Јупитер во поволен аспект ви помагаат конечно да реализирате проект кој ви е при срце: дури и ако резултатите не се моментални, нешто се движи… Ќе има и можност за добивање на добар одговор, но и можност за наоѓање нови сојузници. Ве очекува долгорочен успех! Обложувајте се на среќните денови на Месечината: четврток, петок и сабота. Нервозна Месечина, сепак, во првиот дел од неделата.

ЛАВ: Планети во опозиција
Драг Лав, за жал и оваа недела ќе мора да се справите со двојното спротивставување на Венера и Марс… Не е лесен период во однос на чувствата: некои од вас можеби доживуваат момент на криза со партнерот, но – ако постои силно чувство – ќе можете да ги направите вистинските компромиси и да најдете решение. Стрес и на работното место, каде што сте под притисок… Среќни месечеви денови: вторник и среда.

ДЕВИЦА: Месечина во знакот!
Драга Девица, вашата недела започнува со убав понеделник благодарение на Месечината, во кој можеби ќе добиете некоја добра вест! Среќна Месечина и во четврток, петок и сабота. На работа, сепак, противењето на Меркур може да ви донесе забавувања и да побара од вас да ги доведете во прашање вашите планови. Посветете особено внимание на неделата, кога може да настанат тензии во семејството.

ВАГА: Убава енергија!
Драги Ваги, ве очекува дефинитивно мирна недела полна со добра енергија! Помеѓу вторник и среда Месечината во конјукција со вашиот знак ќе ви донесе добри вести. Среќна (и романтична) Месечина ќе имате и во недела… Прекрасната поволна Венера му дава предност на вашиот љубовен живот и им помага на осамените да остварат средби кои се предодредени да траат. На работа ќе можете да се наметнете и ќе ви бидат препознаени заслугите.

СКОРПИЈА: Венера неповолна…
Драга Шкорпија, и оваа недела ве очекуваат кавги во љубовниот живот… Венера во неповолна положба носи дискусии, кавги и недоразбирања. За да барате дијалог со партнерот, фокусирајте се на четврток, петок и сабота, кога ќе имате прекрасна Месечина на ваша страна, која ќе ви помогне да се разберете со партнерот. На работа би можела да пристигне некоја убава потврда благодарение на помошта на Меркур.

СТРЕЛЕЦ: Тешко да Ви се одолее!
Драг Стрелец, Марс и Венера во поволна положба се подготвени да ви дадат многу енергија и страст и оваа недела! Ќе бидете дефинитивно заводливи, во секоја област од вашиот живот – почнувајќи, очигледно, од сентименталната… ќе биде навистина тешко да ви се одолее! Во недела, кога убавата Месечина ќе сјае во вашиот знак, ќе доживеете романтични моменти за паметење. Нервозна Месечина пак, во понеделник.

ЈАРЕЦ: Одлично!
По дефинитивно тешкиот месец февруари (особено кога станува збор за работа), ве очекува подеднакво интересен почеток на март! На добрата вест нема долго да чекате, особено на професионално поле, фаворизирано од Јупитер и Меркур… Многумина од вас конечно ќе најдат сила (и храброст) да се посветат на нешто за што навистина сте страсни! Среќна Месечина во четврток и сабота.

ВОДОЛИЈА: Венера и Марс во знакот!
Драги Водолии, и оваа недела можете да сметате на двојната спојка на Венера и Марс: овој пар планети во вашиот знак ќе ви донесе навистина заразна енергија и практично ќе биде невозможно да ви се каже не, како во емотивната така и во професионалната сфера… Добри вести би можеле да пристигнат во вторник и среда, кога ќе имате прекрасна Месечина на ваша страна. Негативни денови: четврток и петок.

РИБИ: Помош од Меркур!
Драги Риби, планетата Меркур влезе во конјукција со вашиот знак и ви помага да реализирате проект кој ви е при срце или да најдете интересни сојузници и соговорници… Нема да недостасуваат состаноци за паметење, особено во четврток, петок и сабота, кога имате убава среќна Месечина да ве поддржи. Месечина во опозиција пак, во понеделник, ден кој може да биде малку нервозен…

Астропрогноза за сабота, 24 февруари: Профит за Бикот, забава за Рибите

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....