24.8 C
Скопје
15:49 - 28 мај, 2024

Неделен хороскоп, од 1 до 7 април: Убави средби за Стрелците, тензии на работа за Скорпиите, среќа за Водолиите…

ОВЕН: ДОБРЕДОЈДЕ ВЕНЕРА!
Драг Овен, месецот април не може да започне подобро од ова: во сабота планетата Венера ќе дојде во конјункција со вашиот знак, подготвена да внесе љубов и страст во вашиот живот! Доколку сте слободни би можеле да запознаете некој посебен, додека оние кои се веќе во пар повторно ќе го откријат разбирањето со партнерот… Меркур и Сонцето се исто така се во поволна позиција со вашиот знак, па добри вести нема да недостигаат во професионалната сфера.

БИК: ДОБРА ВЕСТ!
Драг Бик, до сабота можете да сметате на прекрасната Венера на ваша страна, која ќе внесе разбирање и цврстина во вашиот живот во пар. Посебно возбудливи се понеделник, вторник и петок, кога ќе ја имате и Месечината во ваша корист. Добри вести за работа се на пат, загарантирано со поддршката на Јупитер. Внимавајте, сепак, на некои неуспеси во нервозните денови среда и четврток.

БЛИЗНАЦИ: СЛАТКИ ЗАДОВОЛСТВА
Драги Близнаци, конечно оваа недела планетата Венера ќе престане да ве попречува и повторно ќе почне да делува во ваша корист! Почнувајќи од сабота, всушност, тркалото на среќата ќе се сврти на ваша страна, а во љубовта нема да недостигаат слатки задоволства. Дури и на работа, благодарение на наклонетоста на Меркур, би можеле да добиете некои добри вести, особено можни во среќните денови на Месечината: среда и четврток. Нервозен ден: петок.

РАК: НЕ БРЗАЈТЕ СО ОДЛУКИ
Драг Рак, оваа недела за жал планетата Венера ќе ви го заврти грбот и почнувајќи од сабота ќе започне малку напнат период во однос на чувствата… Доколку имате разговор со партнерот во фаза на чекање, обидете се да се справите со него до крајот на недела. Помеѓу понеделник и вторник, кога Месечината ќе биде во опозиција, може да доживеете и моменти на напнатост на работа: внимавајте да не донесувате избрзани одлуки…

ЛАВ: ВЕНЕРА Е СО ВАС!
Драг Лав, оваа недела Венера повторно ќе биде активна во ваша корист: почнувајќи од сабота планетата на љубовта ќе делува во ваша корист и ќе ви ја даде сета љубов што ја заслужувате! Дури и професионалната сфера може да ви резервира интересни вести благодарение на Меркур: сепак обрнете внимание на среда и четврток, кога спротивставувањето на Месечината може да донесе некои неочекувани настани.

ДЕВИЦА: ВОЗДИШКА НА ОЛЕСНУВАЊЕ…
Драга Девица, подготвени сте за воздишка? Почнувајќи од сабота, планетата Венера конечно повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Во следните неколку недели, смиреноста ќе се врати во вашиот љубовен живот и, за оние кои доживеале раскинување или лош момент на криза, тркалото пак ќе се сврти на нивна страна. Петок и сабота се нервозни, со Месечината во опозиција. Среќна Месечина во понеделник и вторник.

ВАГА: ВЕНЕРА ВО ОПОЗИЦИЈА
Драга Вага, за жал оваа недела планетата Венера ќе влезе во опозиција на вашиот знак. Почнувајќи од сабота, љубовта тешко ќе ви оди, и некои од вас може да се најдат пред вистинска криза со партнерот… Дури и на работа ќе мора да се соочите со некои дополнителни потешкотии или забавувања поради противењето на Сонцето и Меркур … Фокусирајте се на среќните денови на Мсечината: среда и четврток.

СКОРПИЈА: ТЕНЗИИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА
Драга Шкорпија, до сабота ќе можете да уживате во благотворните влијанија на Венера, кои ќе ви дадат многу убави емоции во делот на чувствата… Доколку имате нешто важно да разговарате со партнерот, не чекајте! Во канцеларија би можеле да настанат уште неколку мали потешкотии, особено во среда и четврток, кога на противењето на Јупитер ќе се додаде и нервозната Месечина…

СТРЕЛЕЦ: УБАВИ СРЕДБИ
Драг Стрелец, оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист! По прилично комплициран период во однос на чувствата, сега ќе можете да најдете разбирање со партнерот или – доколку сте слободни – конечно да имате средби кои се предодредени да траат. Добри вести за работата во првиот дел од неделата: Меркур ви помага да реализирате проект кој ви е при срце…

ЈАРЕЦ: РАСПРАВИИ СО ПАРТНЕРОТ…
Драг Јарец, оваа недела за жал планетата Венера ќе ви го заврти грбот… Почнувајќи од сабота, може да настанат дискусии и расправии со партнерот, засилени со грижи и нервози поврзани со работата, кои едноставно нема да ве остават во мир. .. Меркур во неповолна положба бара од вас да ја преиспитате вашата работна позиција или, во секој случај, да зацртате нови патеки. Среќна Месечина во понеделник и вторник.

ВОДОЛИЈА: СРЕЌНА НЕДЕЛА!
Драги Водолии, ова ќе биде дефинитивно среќна недела за вашиот знак! Помеѓу среда и четврток ќе можете да уживате во поддршката на Месечината, подготвени да ви донесе и романса и некоја убава вест… Понатаму, во сабота планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист, а исто така и во сентименталната сфера – во следниот период – ве очекуваат убави изненадувања… Единствената неповолниот Јупитер може да блокира некои деловни прашање.

РИБИ: РОМАНСА И СТРАСТ
Драги Риби, Венера ќе остане со вас до сабота: уживајте во овие последни денови максимално со планетата на љубовта во вашиот знак, тие ќе бидат полни со романса и страст! Ако имате нешто да разговарате со партнерот (особено ако се однесува на вашата заедничка иднина) ова е вистинско време да го направите тоа… ќе биде невозможно да ви се каже не! Суперсреќни денови, со Месечината во знакот, се петок и сабота.

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....