17.8 C
Скопје
05:49 - 30 јуни, 2022

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (22. – 29.НОЕМВРИ): Планетите се смешкаат и нѐ очекуваат судбински средби

неделен хороскоп

Овен

Во поголемиот дел од оваа недела ќе ви оди од рака. Немојте да останувате сами, туку дружете се. Луѓето со задоволство ќе ве прифатат и сакаат да бидете во нивно друштво. Веројатно ќе имате и многу додворувачи. На професионал план чекате другите да го кажат своето мислење за она што сте го направиле заедно. Понекогаш вашите очекувања ќе бидат нереално високи. Бидете пореални.

Бик

Во приватните односи ќе бидете отворени и опуштени. Подготвеноста да им верувате на другите ќе ви се врати на најдобар можен начин. Не само што ќе имате доверба во партнерот, туку ќе биде и обратно. Вашето влијание на работното место ќе се заснова на вашата стручност и професионализам. Деновиве допрва ќе чекате некои информации од соработниците кои може да влијаат на понатамошниот развој.

Близнаци

Влијанијата на љубовните планети на вашиот приватен живот деновиве ќе бидат различни. Еден час ќе ви се чини дека речиси сè е можно, а друг час дека ништо не е можно. Ќе биде потребно да се прилагодите за да ги издржите сите овие различни предизвици. Можно е да добиете зголемен обем на работа, но бидејќи ќе биде интересно, па дури и пријатно, веројатно ќе уживате во сите овие работни задачи.

Рак

Најчесто повеќе ќе размислувате за љубовта отколку што ќе ја чувствувате. Некои ќе го почувствуваат искушението на тајна љубовна врска. Ќе има и други кои ќе ве поканат во нивното друштво, но нема да бидете сигурни кој е нивниот мотив. Не мора секогаш да знаете сè однапред. Колку подолго сонувате за големи деловни потези, толку повеќе можности имате сега да ги покажете своите вештини или знаење. Вашето влијание врз другите во работата веројатно ќе се зголеми, а на вас е да го прифатите тоа. Подготвени сте за такво нешто.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА НОЕМВРИ: Нè очекува љубовен и бурен месец

Лав

Добро ќе ви се развиваат приватните односи. Малите сомнежи ќе бидат од минлива природа, затоа не им придавајте важност. Вратата на нечие срце е отворена за вас. Не си стојте на патот, туку одете таму каде што чувствувате дека припаѓате. Следејќи го вашиот пат ќе стигнете до фаза кога треба да бидете во служба на другите. Токму оваа доблесна особина ќе дојде до израз деновиве, најмногу поради тоа што ситуацијата ќе се развива во таа насока. Потпрете се на вашето знаење.

Девица

Ќе се чувствувате прилично безбедно во вашата врска. Ќе бидете подготвени за разни лудории, дури и ризици, бидејќи знаете дека вашиот партнер ве сака најмногу на светот. Дури и ако направите грешка, ќе ви биде простено. Оние кои сѐ уште се сами ќе го привлечат вниманието на другите со својата креативност. Имате сè поотворен пат за професионален развој. За некои тоа ќе се покаже како подобри врски и соработка со луѓе од професијата или со странци. Ќе има и такви кои заради работата ќе истражуваат нешто сосема непознато.

Вага

Главно ќе се снаоѓате како што знаете и умеете. Еден ден ќе биде супер, а другиот воопшто. Најдобро е да бидете сами на „вторите“ денови. Не влегувајте во дискусии бидејќи тие нема да завршат добро. Поминете го тоа убаво време со вашата сакана во љубов. Успехот ќе ви биде на дофат, но кога ќе размислите малку подобро, ќе забележите дека на сето тоа му недостасува вистинската содржина. Однадвор сјај, внатре празнина.

Стрелец

Деновите пред нас се богати со излегувања и забави. Многумина ќе го подобрат својот социјален живот, ќе запознаат интересни лица, а ќе има и такви кои ќе бидат на работ да се заљубат. Колку повеќе мислите на другата страна, толку повеќе таа ќе мисли на вас. Проширете ги деловните контакти. Ова ќе ве поттикне да продолжите да работите уште понапорно. Го цените напорот на сите, но поврзувањето со другите е првенствено ваша заслуга. Сепак, пофалете ги другите кога е потребно.

ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НА КОИ ПРАЗНИЧНАТА СЕЗОНА ЌЕ ИМ БИДЕ ПРЕСРЕЌНА: Од среќни флертови до судбински врски!

Јарец

Времето за големи љубовни потфати сè уште не е дошло, но претчувствувате дека наскоро може да се најдат на дневен ред. Така фантазирате и планирате во тишина. Оние кои се во врска ќе сакаат на дискретен начин и без премногу барања. На професионален план се чини дека сите чекаат нешто, но вие веќе нема да чекате. Едноставно ќе знаете дека коцките се склопуваат со зголемена брзина и на вас е да се прилагодите најдобро што можете. Ова може да помине лесно со малку самоконтрола.

Водолија

Приватните односи ќе ви бидат добри, но нема да имате причина да бидете воодушевени. Оваа монотонија понекогаш ќе биде разбиена со мали кавги или провокации. Не дозволувајте да се развиваат. Останете смирени и чувајте го она што го имате. Ќе размислувате за својата иднина, а особено за вашите таленти. Ќе сфатите дека тие не се целосно изразени и експлоатирани. Ќе барате начини да ги вклопите во работата што ја работите, а некои ќе се впуштат во нова работа од страна.

Риби

Ќе размислувате и анализирате што ви недостасува во приватниот живот. Ќе имате потреба да се повлечете, а љубовното расположение ќе ви биде разнишано. Ќе ги намалите љубовните очекувања и ќе станете реалист. Ви претстои многу работа, а со тоа доаѓа и напор. Деновиве ќе почувствувате дека понекогаш и ви недостасува смиреност за сѐ што треба да се направи. Не е ни чудо. Затоа е важно да се организирате уште подобро за да бидете поефикасни. Добриот план е половина од битката.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Шведска Ангела Меркел со енергија на булдожер: Која е Магдалена Андерсон, премиерка на Шведска 

Ј.К.Д
Се вчитува....