12.8 C
Скопје
17:17 - 23 април, 2024

„Црна низа“ денови: Два хороскопски знаци ќе имаат финансиски и емотивни проблеми претстојната недела

Од 25 март до 8 април започнува таканаречениот коридорот на затемнување. Ова е првиот ваков период во 2024 година: вториот ќе се случи на есен.

Некои хороскопски знаци ќе извлечат важни поуки од периодот на Коридорот на затемнување, а некои ќе го доживеат потешко од другите знаци.

Еве кои два знака треба да внимаваат.

Рак

Раковите се пред тежок почеток на неделата поради затемнувањето на Месечината – и емотивно и физички. Препорачливо е да го поминете понеделникот дома: не присуствувајте на јавни настани, не возете и намалете ги сите комуникации на минимум. Со ова, претставниците на знакот ќе можат да се заштитат не само себеси, туку и своите најблиски. Нервозата ќе биде на врвот на средината на неделата. Дополнително, финансиската состојба на Раковите може да предизвика одредена загриженост поради евентуални доцнења во примањето средства, па затоа е подобро купувањето да го одложите за втпрата половина на следниот месец.

Вага

На почетокот на неделата на Вагите им се советува да вложат максимални напори за да ги контролираат своите емоции, да се смират и да се трудат да не носат некои важни и судбоносни одлуки. Сите препораки во врска со затемнувањето на Месечината се особено релевантни – тие ќе овозможат побезболно да се преживее овој тежок и опасен период за повеќето претставници на знакот Вага. Претставниците на знакот треба да се концентрираат на професионалната сфера и особено на здравјето. На здравјето треба да му се посвети посебно внимание во овој период: клиничкиот преглед, дијагностички процедури и тестови нема да бидат излишни. Започнувањето на третман на лекување за која било болест ветува дека ќе биде многу ефикасен! Викенд-деновите треба да се искористат зашто можат да бидат доста позитивни за Вагите – ова е добро време за спорт, посета на изложби и настани, средба со пријатели, а исто така и за психотерапија.

Астропрогноза за недела, 24 март: Трпение за Биковите, изненадување за Лавовите

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....