11.8 C
Скопје
00:37 - 15 април, 2024

Астропрогноза за сабота, 30 март: За Рибите самоконтрола, за Девиците уживање

Овен

Ќе имате можност да ја покажете својата енергија и иницијатива и на работа и во личниот живот. Слободно понудете ги вашите идеи и направете изненадувања, особено изненадување за вашиот партнер/ка. Вашите чекори ќе бидат позитивно оценети.

Бик

Бидете внимателни во трошењето. Подобро е да избегнувате ризични инвестиции во сабота и да не им верувате на непроверени извори. Заштедете за следно поголемо купување.

Близнаци

Бидете отворени за комуникација и состаноци. Треба да ги прифатите сите покани од пријатели или познаници. На вакви настани, постои шанса да запознаете нови интересни луѓе.

Рак

Обидете се да ги контролирате своите емоции и избегнувајте драматични ситуации со другите. Вреди да го поминете викендот со оние кои ги сакате и ги цените. Можеби ќе има неочекувани патувања.

Лав

Најдете време да се грижите за себе. Одете на масажа или прошетајте низ градот, вдишете свеж воздух или трчајте. Не заборавајте на вашето здравје.

Девица

Сабота е најдобриот ден за одмор. По напорната недела, подобро е да го поминете денот мирно и без преголема врева. Гледајте филм или згответе нешто вкусно за семејството.

Вага

Ќе откриете нови таленти во себе. Тоа може да бидат и кулинарски вештини и пеење или танцување. Не плашете се од критики, со текот на времето ќе станете многу повешти, само не застанувајте.

Шкорпија

Ќе почувствувате потреба за слобода. Можеби е подобро да се изолирате од другите некое време и да ги слушате сопствените желби. Исклучете го телефонот и фокусирајте се на себе.

Стрелец

Одвојте време да ги структурирате сопствените цели. Така ќе ви биде полесно да не заборавите на нив и самоуверено да преземете чекори кон нивното спроведување. Не можете да ги чувате вашите планови во тајност.

Јарец

Ќе ви треба поголема самодисциплина, бидејќи во сабота ќе има многу задачи кои бараат концентрација. Ако сметате дека не можете да се справите, тогаш обратете се кај вашите роднини за помош.

Водолија

Покажете ја вашата независност и завршете важни работи. Не се сомневајте во сопствените способности. Вие всушност сте способни за многу повеќе отколку што мислите.

Риби

Направете компромиси, бидејќи постои ризик од влошување на односите со луѓето за кои се грижите. Контролирајте ги вашите зборови и не дозволувајте да ги уништат вашите позитивни спомени.

Благословени: Три хороскопски знаци ќе освојат нови височини на самот крај на март

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....