14.8 C
Скопје
23:23 - 22 мај, 2024

Астропрогноза за понеделник, 29 април: Скорпиите да внимаваат на парите, Овенот да започне врска

Овен

На овој ден, овенот е толку самоуверен што е невозможно да се расправа со него. Затоа повикајте ги оние кои ве привлекуваат – ова може да се претвори во прекрасна врска. Не плашете се од ќорсокак – мозокот ќе почне да работи и ќе произведува извонредни идеи. Подготвени сте да правите грандиозни планови.

Бик

Понеделник е многу напорен ден за Биковите – ќе има многу авантури, како и уникатни луѓе кои ќе ги сретнете на патот. Подобро е да ги слушате другите и да се прилагодите на околностите. Важно е грешките веднаш да се поправат, не треба да ги одложувате, бидејќи тие можат да станат сериозни проблеми.

Близнаци

За близнаците денот е поволен за пронаоѓање нови можности и проширување на бизнисот. Вашиот оптимизам и самодоверба ќе ви помогнат да ги надминете сите пречки. Внимателно проучете ги документите и деталите за да избегнете грешки. Бидете внимателни со новите познанства на овој ден.

Рак

Овој ден може да ви донесе нови можности за комуникација и размена на идеи. Бидете отворени за нови познанства и идеи кои можат да ве инспирираат да преземете акција. Можеби ќе најдете нови перспективи преку комуникација со другите.

Лав

Лавот денес ќе сака сè да одложи за подоцна и ништо да не прави. Но, тешко дека работата ќе ви даде таква можност. Сè уште ќе треба да се обидете да ги решите тешките прашања. Но, добро е – зајакнете го вашиот статус. Вреди да се забавувате со нешто – можете да купите нешто убаво и пријатно или да си дозволите нешто вкусно. Вие го заслуживте тоа.

Девица

Споделете ја вашата позитивна енергија со другите и ќе забележите како таа влијае на атмосферата околу вас. Бидете отворени за нови можности и авантури во понеделник. Истражете го светот околу вас и подгответе се за неочекувани откритија. Ова е добар ден за учење и саморазвој. Обидете се да научите нешто ново или да ги развиете своите вештини.

Вага

Денот почнува со конфликт. Затоа, вреди да се ограничите на кратки разговори и да не се туркате уште еднаш во непријатни конверзации и убедувања. Сепак, успехот и среќата во работата ќе бидат со вас – не плашете се да преземете важни работи, бидејќи сега ѕвездите се на ваша страна и ви помагаат во сè.

Шкорпија

Подобро е скорпијата денес да внимава на своите пари – постои голема веројатност да ги изгуби или да стане жртва на измамници. Затоа бидете внимателни. Во исто време, не треба да правите импулсивен шопинг, зашто ќе зажалите.

Стрелец

Стрелецот многу ќе се буни, а малку ќе работи денес. За среќа, тоа нема да влијае на кариерата, но врската ќе биде на удар. Затоа потрудете се да  бидете позитивни. Подобро е да започнете да се подготвувате за летото – запишете се на аеробик или одете во теретана. Ќе се изненадите како ќе се промените за толку кратко време.

Јарец

Денот на јарецот ќе зависи од неговите желби. Можете да си дозволите многу, се разбира, но не треба да ги преминувате сопствените или туѓите граници. Не треба да се напрегате на работа – тоа може негативно да влијае на вашето здравје. Изберете задачи што ви се лесни и тогаш ќе постигнете многу повеќе.

Водолија

Денот ќе им донесе романтика и интуиција на водолиите. Посветете време на креативност, медитација или само релаксирајте се сами. Покажете ги вашите уникатни способности и не плашете се да се издвоите од толпата. Вашата способност да најдете рамнотежа ќе ви помогне да ги решите контроверзните ситуации.

Риби

Денот на Рибите ќе им даде оптимизам и жед за авантура. Одете на патување, спортувајте или пробајте нешто ново. Исто така, денот е поволен за одлучни постапки и храбри одлуки. Вашата енергија и иницијатива ќе помогнат да се унапредат проектите и да се постигне успех.

Хороскоп за мај: Важен месец за Биковите, интересни вести за Близнаците, страст за Девиците…

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....