20.8 C
Скопје
21:43 - 19 мај, 2024

Стиснете заби до празниците: Судбината болно ќе ги погоди овие два хороскопски знаци

Астролозите именуваа два хороскопски знаци за кои почетокот на оваа недела, до четврток 2 мај, ќе биде многу лош, а сето тоа затоа што може да им се случи некој настан во животот што ќе им ја потресе земјата под нозете.

Еве кои хороскопски знаци да внимаваат на почетокот на новата недела.

Овен

Овните се слободоумни луѓе на кои не им пречи да излегуваат, дури и ако се во врска. Треба да се забележи дека тие вешто ги кријат своите авантури и прават се што е можно за своите партнери за да не чувствуваат непријатност или да се сомневаат во нешто.

Сепак, невозможно е да се контролира апсолутно сè, па Овенот може да се „изгори“ на нешто многу едноставно. Најверојатно потоа ќе заврши вашата врска со партнерот, или ќе помине низ денови на длабока криза. Но секое чудо за три дена, па и ова. До четврток, или ќе бидете во друга прегратка или ќе се смирите со партнерот и ќе ги пречекате заедно празниците.

Девица

На Девиците им се советува да се грижат за своето здравје. Астролозите велат дека хроничните болести може да се влошат во периодот од понеделник до среда, затоа внимавајте и посетете навремено лекар.

Покрај тоа, треба да бидете многу внимателни со новите луѓе кои се појавуваат во вашиот живот. Не сите од нив доаѓаат кај вас со добри намери. Ако слепо им верувате на сите, ризикувате болно да изгорите.

Хороскоп за мај: Важен месец за Биковите, интересни вести за Близнаците, страст за Девиците…

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....