12.8 C
Скопје
17:17 - 23 април, 2024

Астропрогноза за понеделник, 25 март: За Овенот голем успех, за Близнаците промена на планот

Овен

Вашата енергија ќе биде на својот врв денес. Затоа, вреди да се искористи за да се реализираат желбите за кои немавте досега доволно сила. Ќе ги достигнете височините од соништата и ќе бидете задоволни со себе.

Бик

Не губете верба во себе и во своите способности. Дури и ако слушнете критики упатени кон вас, игнорирајте ги. Имате одредена цел и ќе ја спроведете во блиска иднина.

Близнаци

Подгответе се за неочекувани ситуации кои може да се појават во текот на денот. Флексибилноста и приспособливоста е нешто што вреди да се покаже во понеделник. Можеби ќе остварите нови познанства.

Рак

Не заборавајте да се грижите за себе. Ова ќе ви помогне да се одвлечете од секојдневниот метеж и да се прилагодите на позитивното расположение. Дајте им време на емоциите и не се нервирајте за ситници.

Лав

Вашето лидерство и самодоверба ќе ви помогнат да успеете. Не плашете се да преземете одговорност и да продолжите напред. Ова ќе го цени менаџментот и можеби ќе ви даде интересна понуда.

Девица

Обрнете внимание на вашите планови и цели. Ефективното планирање ќе помогне да се постигне посакуваниот резултат. Бидете подготвени за промени и не плашете се да ризикувате, бидејќи среќата е на ваша страна.

Вага

Обрнете внимание на вашите најблиски. Искреноста и отвореноста во комуникацијата со нив ќе помогнат вашата врска да биде уште посилна. Приредете им пријатно изненадување или израдувајте ги со позитивни вести.

Шкорпија

Не плашете се да поставите амбициозни цели и да ги постигнете. Интуицијата може да ве упати во вистинската насока. Но, не заборавајте дека може да има пречки на патот, но дефинитивно ќе ги надминете.

Стрелец

Искористете ја вашата позитивна енергија за да ги инспирирате другите. Споделете го сопственото искуство, запомнете ги приказните за успеси и неуспеси што сте ги доживеале. Поволен ден е и за учење нешто ново.

Јарец

Не заборавајте на вашето здравје и благосостојба. Најдете време за вежбање или рекреација за да ја задржите вашата енергија. Можете да планирате вечерна прошетка со саканата личност.

Водолија

Водолиите не треба да се плашат да се истакнат меѓу другите. Можете самоуверено да зборувате за вашите идеи. Понекогаш треба само да ги отворите очите за да ги видите скриените можности.

Риби

Поминете време со вашиот партнер денес. Планирајте ја вашата недела за да поминувате повеќе време заедно. Поставете ги вашите приоритети правилно и држете се до нив.

Неделен хороскоп (од 25 до 31 март): Убави изненадувања за Вагите, страст за Биковите, љубов за Рибите…

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....