22.8 C
Скопје
08:06 - 24 јуни, 2024

Астропрогноза за петок, 17 мај: Неочекувани средби за близнаците, непријатни озборувања за водолиите

Овен

Овој ден може да донесе напнатост во односите со саканите. Бидете трпеливи и обидете се да направите компромис. Успехот на работа е можен, но ќе бара многу труд од вас.

Бик

Проблемите на работа можат да ви го поматат расположението. Не се откажувајте, побарајте поддршка од пријателите или колегите. Успехот во финансиските работи е веројатен, но ќе бара претпазливост.

Близнаци

Неочекуваните средби со луѓе од минатото можат да предизвикаат бура од емоции. Бидете подготвени за фактот дека ќе треба да се справите со старите слики. Бидете креативни и ќе успеете во креативните работи.

Рак

Можни се здравствени проблеми, затоа не ги игнорирајте сигналите на телото. Ѕвездите ви предвидуваат љубов и подобрени односи доколку сте искрени и отворени со чувствата.

Лав

Денот ќе биде напорен за вас. Ова може да доведе до конфликти со колегите. Бидете смирени и немојте да ве поколебаат емоциите. Успехот во работите ќе дојде многу брзо, но треба да бидете одлучни.

Девица

Непријатните вести од далечните роднини можат да ви го расипат денот. Не се задржувајте на негативните, туку фокусирајте се на позитивните аспекти од животот. Фокусирајте се на одмор, а најдобро решение ќе биде релаксацијата и избегнување на прекумерна работа.

Вага

Неочекуваните трошоци можат да ви ги нарушат плановите. Бидете економични и не правете спонтани купувања. Ќе бидете успешни во студиите, но за ова треба да работите напорно.

Шкорпија

Тајните што се обидувавте да ги скриете може да излезат на виделина. Бидете подготвени за последиците. Ѕвездите предвидуваат дека ќе победите во истражувачката работа. Вашата љубопитност и упорност ќе бидат главни на патот до препознавање.

Стрелец

Неочекуваните пречки можат да ве натераат да ги промените вашите планови. Не се откажувајте, барајте алтернативни начини. Следете го режимот на тренирање и внимавајте на вашето здравје.

Јарец

Нарушениот однос со саканата личност може да доведе до раскинување. Не правете итни акции, обидете се прво да воспоставите понормална врска. Бидете внимателни со зборовите. И покрај проблемите во личниот живот, можно е да добиете нов проект на работа.

Водолија

Непријатните озборувања зад грб можат да ви го расипат расположението. Не обрнувајте внимание на завидливите, продолжете по својот пат. Верувајте во себе. На 17 мај ѕвездите ви предвидуваат раст на кариерата.

Риби

Непријатните спомени од минатото можат повторно да се почувствуваат. Не се задржувајте на негативното, туку фокусирајте се на сегашноста. Обрнете внимание на добротворни цели, во толку тешко време можете и да помогнете и да се најдете во овој бизнис.

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....