21.8 C
Скопје
00:47 - 18 јуни, 2024

Универзумот ќе ги погали: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа до крајот на мај

Астролозите именуваа три хороскопски знаци за кои втората половина на мај ќе биде период на промени на подобро.

Може да најдат љубов или значително да ја подобрат својата финансиска состојба.

Еве кои се на астролистата.

Овен
Втората половина на мај ќе биде многу плоден период за овните во финансискиот сектор. Можни се парични примања од сосема неочекувани извори или профитабилни договори и зделки. Вашата природна одлучност, енергија и истрајност ќе ви помогнат да постигнете успех во секој потфат поврзан со пари и бизнис. Не ги пропуштајте овие поволни можности! Овните кои се занимаваат со претприемачки активности можат да сметаат на зголемен профит и проширување на бизнисот. Ангажираните вработени треба да преземат иницијатива – постои голема веројатност да добиете унапредување или бонус.

Бик
Во делот на личните односи, втората половина на овој месец ветува дека ќе биде еден од најуспешните периоди за биковите. Самите претставници на овој знак ќе имаат неверојатна среќа во состаноци и романтични врски. Не се исклучуваат судбоносни средби кои ќе ви го превртат личниот живот. Бикови кои веќе се во врска – ќе можат да ја зајакнат врската со партнерот/ката до крајот на мај. Поминувајте повеќе време во комуникација, опуштање заедно и романтични состаноци. Во вашата врска владее атмосфера на хармонија и меѓусебно разбирање.

Девица
Во втората половина на мај 2024 година, ѕвездите ги фаворизираат девиците во професионалната сфера и кариерата. Вашата напорна работа и упорност конечно ќе бидат наградени. Можни се долгоочекувани унапредувања, бонуси, или нови многу ветувачки понуди за работа. Не плашете се да преземете одговорност и да преземете иницијатива – среќата ќе биде на ваша страна. Девиците кои сонуваат да поседуваат сопствен бизнис можат да почнат да ги оживуваат своите идеи – сега е вистинското време за ова.

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....