21.8 C
Скопје
04:06 - 15 јули, 2024

Астропрогноза за четврток, 4 јули: Романса за Лавовите, среќа за Вагите

Овен

Ќе имате нови можности за самореализација. Бидете сигурни да ги искористите за да постигнете повеќе. Не заборавајте на обука. Продолжете да растете.

Бик

На овој ден ќе сакате да ги завршите сите стари работи за да не ги влечете понатаму врз себе како товар. Ова е одлична идеја, бидејќи на овој начин можете да се ослободите од напнатоста и мислите дека ништо не сте направиле.

Близнаци

Можеби ќе најдете покреативен пристап за решавање на работните прашања. Ова ќе ви овозможи побрзо да ја донесете вистинската одлука, а потоа да уживате во резултатот. Не плашете се да ризикувате.

Рак

Треба да имате малку трпение. Луѓето не секогаш добиваат сè одеднаш. Подобро размислете како можете да се приближите до вашиот сон. Дејствувајте, не чекајте.

Лав

Лавовите ќе бидат опкружени со вниманието на спротивниот пол. Затоа, осамените претставници на ова зодијачно соѕвездие можат да започнат афера, а оние кои се во врска, можат да одлучат да се венчаат или да планираат бебе.

Девица

Искористете го овој ден за да се разгалите. Одете во салон за убавина, сменете го имиџот, направете си релаксирачка масажа, уживајте во времето поминато сами со себе.

Вага

Среќата ќе ве следи цел ден. Благодарение на ова, можете безбедно да ги преземете сите работи и да не се грижите за ништо. Во личниот живот ве очекува пријатна возбуда.

Шкорпија

Обидете се да избегнете конфликти, особено на работа. Запомнете дека добрите односи со колегите се клучот за успехот. Покажете ги вашите лидерски квалитети, но не вршете притисок врз другите.

Стрелец

Во личниот живот се очекуваат пријатни изненадувања и романтични моменти. Поминете ја вечерта активно, ќе ве наполни со позитивна енергија. Фатете го забавниот бран.

Јарец

Ако Јарците сè уште не почнале да се занимаваат со спорт, време е да го направите тоа. Зајакнете го телото, тонирајте го телото, внимавајте на исхраната. Подобро е да се откажете од алкохолот.

Водолија

Во односите со саканите, обидете се да покажете повеќе трпение и разбирање. На работа можни се нови интересни задачи кои ќе ви донесат задоволство.

Риби

Денес ќе бидете особено чувствителни на околината. Обидете се да избегнете конфликти и фокусирајте се на позитивни моменти. Ова ќе ви овозможи полесно да го поминете денот.

Небото (не) им е лимит: Два хороскопски знаци ќе достигнат големи височини во јули

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....