34.8 C
Скопје
18:38 - 22 јули, 2024

Проблеми во рајот: Љубовната приказна на Џенифер Лопез и Бен Афлек пред работите да се влошат

Еден од најубавите парови во Холивуд, Бен Афлек и Џенифер Лопез, се пред развод, а според некои медиуми парот веќе се развел во март.

Тие се венчаа во летото 2022 година, откако повторно ја разгореа нивната романса претходната година.

Врската на Афлек и Лопез започна многу пред нивната луксузна венчавка во Лас Вегас. Тие се запознале на почетокот на 2000-тите. Ѕвездената двојка тогаш планирала дури и свадба, но речиси во последен момент се било откажано.

Се испостави дека сценската ѕвезда и нејзиниот избраник ја прекинале врската три дена пред свадбата во 2003 година.

„Имавме планирана голема венчавка и три дена пред неа, само се разделивме поради притисокот“, рече Џеј Ло.

Со текот на годините по раскинувањето, познатите личности останаа во контакт и добро зборуваа еден за друг во медиумите. Во 2021 година, уметницата се раздели од Алекс Родригез. Тогаш Афлек ја поддржа својата поранешна љубовница, а старата врска подоцна повторно прерасна во романтична. Една година подоцна тие официјално се венчаа.

На 8 април 2022 година, Џенифер Лопез ја објави нивната втора свршувачка (20 години по првата). Тие се венчаа во Лас Вегас на 16 јули 2022 година.

За време на речиси 20-годишната „пауза“, и Џеј Ло и Бен Афлек беа во брак со други луѓе. Пејачката му роди две деца на пејачот Марк Ентони – синот Макс и ќерката Ема. Таа претходно беше во брак и со Крис Џад и Охани Ноа.

Во меѓувреме, Бен Афлек и актерката Џенифер Гарнер беа во брак од 2005 година до финализирањето на нивниот развод во 2018 година. Познатиот поранешен пар ги има 12-годишниот син Семјуел, 18-годишната ќерка Виолет и 15-годишната Фин (Серафина).

По раскинувањето со мајката на неговите наследници, актерот се забавуваше и со актерката Ана де Армас.

Џенифер Гарнер одржува добри односи со поранешниот сопруг. Тие често се гледаат заедно на настаните на нивните деца. Дури и за време на кризата во неговата  врска со Џеј Ло, Гарнер беше „семеен консултант“ за сопружниците и ги охрабруваше да ги решаваат конфликтите со зборови. Сепак, неодамна се дозна дека славната личност е уморна од влијанието врз личниот живот на Бен.

„Но, на крајот, ова не е нејзин циркус… и доста ѝ е да ја игра улогата на семеен консултант за нејзиниот поранешен сопруг и неговата нова сопруга“, рече инсајдерот.

Покрај тоа, овој период од животот на актерот ја потсетува Џенифер на нивниот развод.

Официјално, парот не ги коментира шпекулациите на интернет, но голем број вести ги подгреваат гласините за развод на пејачката и оскаровецот.

Отпрвин, упатените едногласно зборуваа за колапсот на идеалната слика. Последователно, луксузниот замок на парот беше ставен на продажба. Афлек и Лопез го купиле имотот дури во 2023 година, а за него платиле 60 милиони долари. Поточно, актерот ги извадил сите лични работите од дома додека неговата сопруга била на патување во Европа. Уметничките предмети од замокот на парот исто така се појавија на интернет и исто така беа ставени на продажба.

Неодамна се дозна точно кога Џеј Ло и Бен Афлек сфатиле дека не можат да бидат заедно.

„Снимањето на нејзиниот документарец [Најголемата љубовна приказна никогаш нераскажана] беше вистинско отварање на очите за нив“, вели инсајдерот.

Во една сцена, актерот-оскаровец призна колку бил шокиран кога дознал дека додека работела на нејзиниот албум This Is Me… пејачката им ги дала на „увид“ на фановите љубовни писма што некогаш тој ѝ ги напишал.

„Работите што се приватни отсекогаш сум ги сметал за свети и посебни, делумно затоа што се приватни“, забележа Бен.

По ова познатите личности почнаа да се расправаат дека веројатно навистина не треба да бидат заедно.

„Двајцата седнаа да разговараат и видоа колку навистина се различни“, вели инсајдерот, додавајќи дека Џеј Ло го сака вниманието на јавноста, додека Бен Афлек сака да се држи настрана од папараците.

Да потсетиме дека Бен Афлек се отсели од заедничкиот дом со Лопез, и сега живее во изнајмен дом во близина на поранешната сопруга, актерката Џенифер Гарнер.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....