-7.2 C
Скопје
01:37 - 9 февруари, 2023

Астро прогноза за понеделник, 23 јануари

ОВЕН

Овенот ќе треба да направи некои рутински, но исклучително неопходни задачи. Ѕвездите советуваат да не одложувате со нив. Штом ги завршите, ќе се отвори врата на нови деловни можности што многу ќе ве израдуваат.

БИК

На 23 јануари Бикот може да има нов сојузник/партнер. Ѕвездите советуваат овој понеделник да го намалите степенот на сомнеж. Околу вас има одлични луѓе кои се спремни да ви подадат рака.

БЛИЗНАЦИ

На 23 јануари на Близнаците ќе им треба нечија помош. Најверојатно, морална, велат ѕвездите. И тие препорачуваат да не се плашите да ја побарате на овој ден. Ќе ја добиете, а ќе ве заштити од голема грешка.

РАК

Раковите овој понеделник ќе мора да покажат максимална можна толеранција. Ѕвездите предупредуваат: ако сте нетолерантни на 23 јануари, може навистина да си го уништите животот.

ЛАВ

Подобро е да не се обидувате да започнувате нешто ново на овој ден, велат ѕвездите. И тие ве предупредуваат: на 23 јануари можеби нема да имате многу успешен почеток!

ДЕВИЦА

Девиците ќе мора да направат нешто ново, а за ова ќе им требаат достоен ментор/советник. Ѕвездите велат дека на 23 јануари половина од вашиот успех ќе зависи од добриот совет.

ВАГА

Вагите ќе треба внимателно да слушаат што зборуваат другите. Ѕвездите велат дека исходот на 23 јануари 99% ќе зависи од тоа колку правилно ги сфаќате информациите.

СКОРПИЈА

Скорпиите мора да ги постават своите приоритети токму на овој ден. Ѕвездите предупредуваат: на 23 јануари ќе имате силна интуиција да одлучите со кои нови прокети ќе почнете, а кои ќе ги оставите зад себе.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците на овој ден ќе мора да излезат од својата комфорна зона. Ѕвездите советуваат да не земете се здраво за готово. Во спротивно, нема да ја постигнете саканата цел.

ЈАРЕЦ

Ако на 23 јануари Јарците треба да направат нешто за што немаат волја, тогаш треба да ја завршите оваа работа пред ручек. Ѕвездите предупредуваат дека ќе бидете помалку трпеливи попладне.

ВОДОЛИЈА

На 23 јануари Водолијата ќе мора да се потпре на информации од различни извори. Ѕвездите предупредуваат: ако се потпрете на една информација, ризикувате да извлечете погрешни заклучоци.

РИБИ

На 23 јануари Рибите ќе се изненадат од нешто. Ѕвездите советуваат да не паничите и да не преземате решителни чекори. На овој ден, подобро е да ѝ препуштите се на судбината.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....