6.8 C
Скопје
00:59 - 4 март, 2024

Астро прогноза за понеделник, 12 февруари: За Стрелците љубовен триаголник, за Лавовите конкуренција

Овен

Овните ќе имаат идеја како да ги решат сите свои проблеми со еден удар. Немојте само да избрзувате и да го спроведете веднаш планот. Подобро е да размислите за последиците неколку пати.

Бик

Ќе имате чувство дека оние околу вас ја тестираат силата на вашиот нервен систем. Ако почнете да се лутите и да викате, само ќе ја влошите ситуацијата. Сепак, обидете се да бидете трпеливи.

Близнаци

Не пропуштајте го вашиот најдобар час за да го добиете она што го сакате. Универзумот ќе биде на ваша страна, што значи дека лесно можете да го пронајдете она за што сте сонувале.

Рак

Понекогаш Раковите ја преминуваат границата на дозволеното. Ова не треба да го правите ако не сакате да се карате со вашите најблиски. Контролирајте ги вашите изјави бидејќи тие можат да повредат.

Лав

На овој ден Лавовите ќе сакаат конкуренција. Ова не е чудно, бидејќи сакате да се натпреварувате. Денес повторно ќе влезете во битка со желба да им докажете на сите околу себе дека нема подобар од вас.

Девица

Треба да направите јасен деловен план за понеделник. Ако се фатите за се по ред, навечер ќе бидете како исцеден лимон. Грижете се за вашата сила и нерви!

Вага

На Вагите можеби ќе им треба совет од најблиските. Можеби не секогаш можете сами да донесувате одлуки, но тоа не е проблем. Има луѓе околу вас кои се подготвени да ви го подадат своето рамо.

Скорпија

Понекогаш не можете да одите напред поради некои стравови. Астролозите ве поттикнуваат да почнете да се борите со нив, бидејќи на овој начин никогаш нема да постигнете успех.

Стрелец

Стрелците треба да бидат поодлучни во личниот живот. Ако се најдете во љубовен триаголник, тогаш обидете се да го направите вашиот избор што е можно поскоро, инаку неволјите нема да се избегнат.

Јарец

Јарците треба да го посветат овој ден на грижа за себе и за своето здравје. Посетете доктор ако нешто ви пречи, одете на шопинг и одете во салон за убавина. Направете нешто убаво за себе.

Водолија

Подобро е Водолиите да го одложат решавањето на работните прашања за подоцна. Одвојте време за вашите хоби, малку да се опуштите и да си обезбедите незаборавни емоции.

Риби

Риби, не заборавајте за грижата за вашата душа – одвојте време за медитација, јога или други практики кои ќе ви помогнат да почувствувате внатрешна хармонија и мир.

Неделен хороскоп (12 до 18 февруари): Одлични вести за Овенот, важен проект за Девицата, љубов за Водолијата…

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....