12.8 C
Скопје
16:13 - 20 февруари, 2024

Астро прогноза за петок, 22 декември

Овен

Треба да ја соберете целата своја волја во тупаница за конечно да ги завршите работите кои ве прогонуваат долго време. Затворете ги сите „опашки“ и ослободете се од маките на совеста.

Бик

На овој ден ќе можете да ги покажете сите ваши професионални вештини. Ѕвездите велат дека ќе добиете признание од претпоставените за добро завршената работа.

Близнаци

Можете безбедно да разменувате идеи со истомисленици, но ако веќе имате конкретни планови, тогаш подобро е да се воздржите да ги искажувате на луѓето. Тие може да бидат погрешно сфатени денес.

Рак

Обрнете внимание на вашата финансиска состојба. Можеби треба да научите финансиска писменост. Не ги трошете сите ваши пари непромислено; подобро е да ги оставите настрана за „дождлив“ ден.

Лав

Вашата харизма ќе дојде до израз, па можете да очекувате многу комплименти од другите. Ѕвездите ви ветуваат љубовни авантури. Бидете подготвени за виор на возбудливи настани.

Девица

Девиците треба да се наполнат со позитивна енергија. Сè што треба да направите е да го правите она што го сакате и да поминувате време со луѓе кои ве инспирираат.

Вага

Не плашете се да се издвоите од толпата. Запомнете дека се паметат само оние кои се различни од другите. Среќата ќе биде на ваша страна.

Скорпија

Самопретставувањето ќе биде многу важно на овој ден. Кажете им на луѓето за себе, вашите достигнувања и идеи. Само така можете да ги придобиете на ваша страна.

Стрелец

Ако долго време сакате да одите на патување, тогаш време е да го испланирате денес. Земете го вашето семејство или пријателите со вас, тогаш ќе имате пријатно друштво.

Јарец

Можеби ќе сакате да размислите за стратегија за подобрување на вашата финансиска состојба. Ѕвездите ви ветуваат успех во кариерата, но за ова ќе морате да работите напорно.

Водолија

Отворете се за нови врски и идеи денес – ова може да доведе до интересни можности. Бидете креативни и експериментирајте во работата.

Риби

Рибите треба да ги средат своите мисли денес. Обидете се да ја избркате меланхолијата и прилагодете се на позитивното. Тогаш денот ќе помине полесно.

Најдобра година: Три хороскопски знаци ќе бидат на седмо небо во 2024 година

Слични објави

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо

(Видео) Лепа Брена нападна обожавател на концерт: Што очекуваш? Не исполнуваме желби, честитки и поздрави

Еспресо

(Видео) Мадона доживеа пех на концерт, падна на сцена: „Таа е професионалец“

Еспресо

(Видео) Пријовиќ за облека за концертите во Осиек дала 20 илјади евра, еве кои марки ги носеше

Еспресо
Се вчитува....