13.8 C
Скопје
06:59 - 26 септември, 2023

Астро прогноза за недела, 17 септември

Овен
Овенот денес треба да работи на поправување на грешките. Размислете кого можеби сте навредиле -признајте си ја вината и ќе ви биде полесно, не плашете се да изгледате слаби.

Бик
Бикот може да размислува за основање семејство. Ако веќе имате партнер/ка, обрнете внимание на неа/него. Не штедете пари и труд за романтични изненадувања.

Близнаци
Близнаците треба да чекаат добри вести. Можеби ќе се сретнете со личност која многу ви значи. Исто така, постои можност да биде решена некоја тешка задача околу која сте биле долго време заглавени.

Рак
Раковите не треба да си играат со оган. Обидете се да не започнувате скандали и кавги, може да се најдете во тешка ситуација. Покрај тоа, заштедете пари, непотребните трошоци не ви се од корист.

Лав
Лавовите ќе добијат подарок од Универзумот денес. Ќе сфатите дека цело ова време одите во погрешна насока. Но, знакот одозгора ќе ви го покаже вистинскиот пат, благодарение на кој тешкотиите ќе останат во минатото.

Девица
На 17 септември Девиците треба да размислуваат за промена на имиџот. Дозволете си да ги раширите крилјата и да станете нова личност. Промените ќе ви помогнат да најдете доверба во себе.

Вага
Астролозите ги советуваат Вагите да не ги провоцираат луѓето. Ризикувате да налетате на гласен скандал ако не научите да ги контролирате емоциите. Кавгите само ве истрошуваат, не ги започнувајте.

Шкорпија
Скорпиите ќе имаат среќа, ќе можат да го пронајдат она што одамна го изгубиле. Не е неопходно тоа да биде некој предмет или личност. Можеби ќе најдете во себе способност да уживате во животот.

Стрелец
Стрелците треба да внимаваат на своето здравје и да се откажат од авантурите. Преземањето премногу ризик само ќе доведе до проблеми. Овој ден поминете го дома, подобро е забавата да ја одложите за друг пат.

Јарец
Јарците ги чекаат проблеми. Можеби вистината што напорно се трудевте да ја скриете од пријателите или семејството ќе излезе на површина. Таквото откривање ќе биде непријатно и ќе бидете многу вознемирени.

Водолија
Водолиите ќе бидат многу среќни. Во нивните животи ќе се случи ураган од радосни настани. Не срамете се од емоциите, во недела може и да заплачете, но солзите ќе бидат само од среќа.

Риби
Рибите ќе бидат способни да се справат со проблемите денес, кои многу ги акумулирале. Обрнете внимание на сите ситници и не пропуштајте нешто важно. Лукавиот е во деталите, запомнете го тоа.

Слични објави

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо
Се вчитува....