7.8 C
Скопје
21:02 - 20 февруари, 2024

Астро прогноза за четврток, 28 декември

Овен

На овој ден ќе мора да се борите со мрзеливоста. Ова е единствениот начин на кој можете да го завршите вашиот бизнис и да започнете нешто ново. Ако лежите на кауч до вечер, ризикувате да се удавите во грижи подоцна.

Бик

Денес треба да се борите со негативните мисли. Избркајте ги од себе ако не сакате тмурни облаци да се соберат над вашата глава. Бидете оптимисти бидејќи животот е всушност нешто многу убаво.

Близнаци

Ако се чувствувате заглавени во нешто денес, обидете се да ги преиспитате вашите цели и планови. Можеби сте пропуштиле некоја многу важна точка што ве спречува да се развивате понатаму.

Рак

Може да се појават конфликтни ситуации. Сепак, не се емотивни. Прифатете ги шегите на луѓето со хумор. Ако се намуртите, тоа ќе ги разлути уште повеќе.

Лав

Енергијата и самодовербата ќе ви овозможат да одите напред. Ќе бидете решени да разговарате со вашиот шеф за зголемување на платата. Ве очекува успех.

Девица

Сите проблеми на овој ден треба да се решаваат покреативно. Победеничкиот пат не е секогаш најдобриот излез од ситуацијата. Ќе треба да размислиме како да направите нешто да биде подобро.

Вага

Вашата интуиција ќе биде на својот врв денес, што значи дека ќе ви даде сигнал што е многу важно веднаш да го препознаете. Така ќе се заштитите од многу непријатни ситуации.

Скорпија

Бидете внимателни на потребите на вашите најблиски. Можеби ќе побараат ваша помош. Не одбивајте ако можете да ја обезбедите. И не треба да ги занемарувате чувствата на вашите најблиски.

Стрелец

Планирајте културна програма за денес. Одете во музеј, театар, изложба или во кино. Направете пауза од итните работи и добијте поттик на позитивност.

Јарец

Треба да покажете цел и решителност во работата. Ова ќе ви овозможи да стекнете основа з напредок во вашата компанија, па дури и да достигнете ново ниво на профсионалност. Очекувајте пофалби од претпоставените.

Водолија

Подобро е Водолијата овој ден да го посвети на некое хоби. Направете нешто што ви носи задоволство. Не преоптоварувајте се со домашни работи, бидејќи тие ќе ви ја исцедат целата енергија.

Риби

Не плашете се да се изразите. Бидете смешни, наметливи, пријателски расположени, па можеби ури и нервозни, ако – покажете го тоа. Вашите емоции сте вие.

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....