-5.2 C
Скопје
00:33 - 26 јануари, 2022

4 ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЉУБОВНА МАГИЈА: Еве кој ќе ја пронајде сродната душа до крајот на 2021!

семејство елка божиќ љубов

Оваа година ни летна брзо, а останаа уште два месеци во кои нашите животи можат драстично да се променат. Астролозите истакнуваат дека есента и зимата ќе имаат романтична атмосфера, а 4 хороскопски знаци имаат посебна среќа – за нив е многу можно до крајот на 2021 година да најдат сродна душа!

Лав

Лавовите ги очекува исклучително интересен период во љубовта, без разлика дали ја бараат својата сродна душа или веќе ја пронашле. До крајот на 2021 година вашиот приватен живот ќе продолжи динамично да расте. Во минатото, имавте разни подеми и падови во романтичната сфера, но сега ве чека мир и хармонија. Вашиот непобитен талент и големата креативност ќе воодушеват и ќе привлечат нови симпатии. Личноста што ви се допаѓа можеби ќе сака да започне романтична врска. Оние кои веќе имаат партнер ќе можат да пронајдат жар во љубовта што ќе ја направи нивната врска повозбудлива и посреќна.

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП: Колку пати ќе се вљубите во животот според вашиот хороскопски знак?

Девица

Многу Девици ќе уживаат во љубовните врски до крајот на годината. Овие два месеци јасно ќе покажат дека сите досегашни напори се исплателе. Дури и ако сте доживеале одредени тешкотии, сега радоста и среќата ќе ги излечат старите емоционални рани и ќе ви дадат можност да добиете нови љубовни крила. Пред вас се отвора среќно романтично патување, без разлика дали сте во врска или не. Сè ќе добие подлабоко значење и ќе имате инспирација да го промените вашиот живот на подобро. Ако сè уште сте сами, оставете ги негативните емоции и прифатете нови познанства.

СПРЕМНИ ЗА ФЛЕРТ: Јарците се неодоливи, Скорпиите директни, а Вагите…

Скорпија

Следат одлични вести за Скорпиите. Пред 2022 година да затропа на врата, ве очекуваат многу интересни настани и романтични изненадувања. Поискрени сте во односот со партнерот, отворено зборувате за се и можно е овие месеци да успеете да решите многу предизвици. Сите тешкотии ќе останат зад себе: доаѓаат промени кои ќе ги стабилизираат и усогласат односите со саканата личност, но ќе ги направат повредни и поинтересни. Доколку сте сами, сега е идеална прилика да најдете личност со која зимата ќе биде поромантична.

НЕСРЕЌНИ ЉУБОВЏИИ: Хороскопски знаци кои секогаш се заљубуваат во погрешните

Стрелец

Стрелците имаат добри шанси да најдат партнер или да ја направат постојната врска подлабока и посериозна. Не гледајте назад, туку одете напред и со нетрпение очекувајте нови можности. Бидете доволно храбри да излезете од зоната на удобност, станете креативни во љубовта и за позитивните промени нема да чекате долго. Само верувајте во себе, во љубовта и во партнерот. Имате среќа бидејќи ѕвездите активно ќе ве поддржуваат во исполнувањето на романтичните желби.

РОДЕНИ ЕДЕН ЗА ДРУГ: Овие 4 астро – парови ги очекува вечна љубов

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....