10.8 C
Скопје
09:53 - 10 декември, 2022

Иранската актерска ѕвезда Алидости позира без превез: Против режимските и репресивните протести по смртта на Маша Амини

Таране Алидости, познатата иранска актерка која глуми во филмот „Продавачот“ на Асгар Фархад, (Оскар 2017 година), на социјалните мрежи ја објави својата слика без превез и напиша на курдски јазик „Џин. Џијан. Азади“, (Жена. Живот. Слобода).

Предизвик за режимот по протестите по смртта на Машаа Амини.

Алидости рече дека сака да ги поддржи семејствата на убиените или уапсените за време на репресијата.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....