20.8 C
Скопје
05:14 - 15 јули, 2024

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Рада Манојловиќ

Српската пејачка Рада Манојловиќ долги години е една од најбараните пејачки во Србија. Таа работи напорно и редовно настапува, а позната е по способноста со својата енергија да ја загрее атмосферата на секој настап.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, може да ја видиме Рада како пее на забава на која повторно успеала да ги крене сите гости на нозе, но се соочила со еден проблем.

Имено, пејачката за една песна добила огромен бакшиш, бидејќи немала каде да ги стави, парите морала да ги носи во чинија. Видеото од прославата го сподели на својот Инстаграм профил, а ова видео брзо стана хит на мрежите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by estrada nastupi (@estrada.nastupi)

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....