14.8 C
Скопје
08:08 - 26 септември, 2023

(Видео) Нов омилен летен пијалак: Нискокалоричен коктел од малини

Доколку сте во потрага по нов летен пијалак што ќе ве освежи, овој коктел дефинитивно ќе се најде на врвот на вашата листа на омилени пијалаци. Потребни ви се само неколку состојки и блендер во кој ќе измешате сè заедно.

Состојки:
– Малини или јагоди,
– вотка или џин
– лимонада и мраз

Во зависност од тоа дали сакате посилен или послаб коктел, изберете го алкохолот што ќе го ставите внатре и овошјето што веќе го имате или го претпочитате. Во продолжение погледнете како да го подготвите овој коктел.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....