7.8 C
Скопје
23:51 - 3 март, 2024

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Во најавата на емисијата „Пусти бриго“, која се емитува на телевизија Курир, Марија Шерифовиќ проговори за националноста и религијата, велејќи дека „презира секаква поделеност“.

На социјалните мрежи беше споделен клип во кој зборува за поделби по националност и религија.

„Пред сѐ, презирам секакви поделби“, вели Марија во најавниот клип на емисијата објавена на ТикТок. Таа потоа додаде дека ги презира сите поделби „на нации, религии, верувања“.

@r.petronijevic_ Kurir televizija, emisija Pusti brigu, nedelja, 03.12. u 17:10h. #kurirtelevizija #marijaserifovic #pustibrugu #srbija #beograd #fyp #viralvideo #balkan @Marija Serifovic @ljiljanastanisic @SaskoNikolic @Anastasija Rilak ♬ original sound – Petronijevic Ruzica

“Зошто? Па, затоа што, на пример, баба ми се викаше Драгиња, родена во Шумадија – во Крагуевац. Таа му се молеше на Исус Христос, а дедо ми беше муслиман и тој се поклонуваше, му се молеше на Алах. И така натаму”, рече таа.

Таа објасни како е воспитана воопшто да не ги дели луѓето, велејќи: „Можам само да делам – или си добар или си ѓубре“.

„Ако не сакаме да ги обединиме сите овие луѓе и ако музиката не е таа што треба да не обедини сите нас кои сме максимално ‘експлоатирани’ на овој Балкан, тогаш не знам кој ќе ги обедини сите овие луѓе“, заклучи таа.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....