6.8 C
Скопје
06:55 - 4 март, 2024

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ во интервју за емисијата „Премиер“ потврди дека повторно соработувал со Дино Мерлин.

– Имаме три песни, веднаш ќе кажам, три песни на новиот албум. Имам некои мои песни, има и други автори, така што засега имаме три песни на Дино, а со една ќе ја отвориме оваа рунда нови песни – рече Чола.

Токму Чолиќ неодамна беше гостин на својот колега на еден од концертите во Белград, а ја коментираше и нивната соработка.

@nemanja__vujicic Premijerno u @Premijera RTV Pink ♬ original sound – Nemanja Vujičić

– Направивме и два прекрасни синглови, „Да ти кажем шта ми је“ и „Као моја мати“. Ние сме добри пријатели и тој секогаш имаше добра енергија кон мене и цело Сараево, вклучително и Брега – рече тој.

Тој истакна дека секогаш се дружел со сараевскиот народ и додаде:

-Тој е малку помлад, но најмногу го следеше тоа што го правевме, па подоцна на некој начин соработувавме. Ми напиша неколку нови песни, го слушнав тоа и потоа влеговме во тој работен процес.

– Се радувам на тоа, тој е голем професионалец, пријател и уметник – додаде на крајот.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....