19.9 C
Скопје
17:45 - 18 мај, 2022

(ВИДЕО) Љубовната приказна на Масимо Савиќ и Беби Дол, која интригира со години

Многумина не знаат дека Беби Дол и Масимо Савиќ беа омилен пар во Југославија во осумдесетите.
Беби Дол отсекогаш ја интригирала јавноста, а нејзината љубовна приказна со Масимо Савиќ, иако одамна завршена, секогаш побудува интерес кај јавноста.

Тие се запознале во авион, а Беби откри дека тогаш немала никакви симпатии кон Масимо.

-Само што се вратив од Египет и бев во авион кога ми предложија да се запознаам со Масимо Савиќ. Тој беше пристоен, се сеќавам дека тогаш имаше голем хит. Го погледнав и да не се навреди некој, но помислив дека е геј – вели пејачката.

Нивната романса започнала подоцна бидејќи Масимо бил многу упорен и еднаш дури ја пречекал Беби Дол на аеродром со цвеќиња.

-Тоа беше едно многу весело друштво од десетина луѓе. Секогаш имаше пари и не беше важно дали сум ги заработил јас, Беби, или некој трет. Живеевме на многу висока нога до војната. Живеевме интензивно, убаво, возбудливо, авантуристички. Тогаш не знаевме колку е добро тоа. И потоа се зезнавме. Престанавме да комуницираме, животите продолжуваат и тоа е тоа – изјави Масимо.

Тие двајца биле многу хармоничен пар, иако можеби е тешко да се поверува во тоа. Беби Дол често раскажува дека ја запознала неговата мајка и дека таа многу ја сакала.

На крајот сепак се разделиле, а причината никогаш не била целосно откриена, но она што го изјавија тие е во некоја мера апсурдно.

-Не можевме да се договориме каде ќе бидеме. Дали во Истра, Загреб или Белград – откри Беби Дол.

Таа подоцна се омажи за Алекса Тодоровиќ, додека Масимо се ожени со Ена Кондиќ и со неа ја има ќерката Мирна.

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....