19.8 C
Скопје
15:40 - 20 април, 2024

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Северина (51) викендов настапи во Минхен, а на својот Инстаграм профил на своите следбеници им покажа каква модна комбинација избрала за овој настап. Таа се одлучи за црни панталони од вештачка кожа, кои ги спои со розов топ и бели сандали.

Иако изгледаше одлично, тој изглед не издржа до крајот на концертот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Гутен таг. Вака изгледав синоќа пред концертот во Минхен, косата ми падна на третата песна, а панталоните ми се скинаа на тринаесеттата песна. Но, насмевката беше постојана, до последната песна – напишала пејачката.

После тоа покажа како го решила проблемот со искинати панталони.

– Приказна пред спиење… Му шепнав на Хенри дека ми се искинати панталоните и дека треба да ми даде сако, Хенри носи сако, Љубо ги залепи панталоните со селотејп со кој претходно го залепи тепихот на подот (затоа што подот се лизгаше поради кондензација, што е идеално за салто, што се плашев дека може да се случи)… Поздрав до производителот на селотејпи. Каков рокенрол – напиша Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....