18:44 - 20 април, 2024

(Видео) Бресквица го прослави второто место на луда забава: Видете колку сме среќни и благодарни

Пејачката Анѓела Игњатовиќ Бресквица го зазеде второто место на српската Евровизија, веднаш по Теја Дора. Иако Бресквица доби најмногу гласови од публиката, стручното жири најмногу поени и додели на Теја Дора.

@breskvica.page bravo devojko❤️❤️🇷🇸#breskvicaeurovision #breskvica ♬ original sound – breskvica.page

Веднаш по прогласувањето на победникот, Бресквица ѝ честиташе на пријателката и јавно ѝ даде поддршка, а сега на својот инстаграм профил објави и видео како добро се забавува по финалето.

– Не сакам да споделувам приватни работи, но овде можете да видите колку се сакаме и колку сме среќни и благодарни – напиша таа со видеото.

Да потсетиме, Бресквица се огласи на својот Инстаграм и ѝ ја честиташе победата на колешката и пријателката.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....