13.8 C
Скопје
03:21 - 28 септември, 2023

Ќерката на Брус Вилис покажа како ѝ се променило телото по анорексијата: „Четири години се борев и не сакав да зборувам за тоа“

Ќерката на актерот Брус Вилис и Деми Мур, Талула објави фотографија по лекувањето од анорексија. Фотографиите таа ги сподели на социјалните мрежи.

Талула Вилис на својот  Инстаграм профил објави фотографии на кои позира во краток топ и шорцеви, покажувајќи го нејзиниот стомак.

„Во изминатите четири години страдав од анорексија нервоза, за која не сакав да зборувам. Погледнете го моето здраво тело!“, напиша ќерката на Брус Вилис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Таа исто така додаде дека била во болница во Малибу за да се справи со нарушувањето во исхраната и со депресијата.

Деми Мур и Брус Вилис беа во брак околу 13 години, од 1987 до 2000 година. Актерите имаат три заеднички деца: Румер (34), Скаут (31) и Талула (28). По разводот, во 2009 година, Брус се ожени со моделот и актерка Еми Хеминг, која е 23 години помлада од него. Двојката има две ќерки: 10-годишната Мејбел Реј и 8-годишната Евелин Пен. Што се однесува до Деми Мур, таа се уште е слободна. Во ноември оваа година, актерката раскина со готвачот и сопственик на ресторан Даниел Хам, кој е 13 години помлад од неа, помалку од една година по започнувањето на врската.

 

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....