18:32 - 20 април, 2024

(Фото) Ѕирнете каква вила има Неда Украден на море: Зелената оаза на мирот во која ужива пејачката

Неда Украден ужива во летото во Которскиот залив каде има куќа со огромен двор, а во зима е во Белград каде има луксузен стан. Оазата на мирот на пејачката е опкружена со зеленило, насекаде има цвеќиња, а во дворот има и свој овоштарник.

Пејачката Неда Украден сака овде да ги поминува летните денови, а откри и дека таму често се прават луди забави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

– Не можете да верувате какви забави имаме овде. Тогаш не пеам само јас, сите пееме. И тоа до полноќ. Се собираме овде на тераса и да уживаме. Какви веселби имало тука – изјавила во една прилика Неда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Инаку, приватниот живот на Неда Украден се врти околу нејзината ќерка Јелена, трите внуци и зетот Предраг Пеца Миновиќ со кој е во посебна врска.

Верувале или не, тој на раката го истетовирал името и презимето на Неда, што некои ги воодушеви, а други прилично изненади. Пејачот објасни што значи неговата тетоважа, дали е тоа мал знак на внимание или нешто сосема друго.

– Го прифатив сопругот на ќерка ми како мое дете. Пеца не го истетовира моето име поради недвижен имот, туку затоа што му помогнав со неговото здравје. Инсистирав да оди на клиника и успешно решивме сѐ – открила таа.

– Се работеше за оштетување на видот, беше сериозно. Можеше да ослепи на едното око. Фала му на Бога, сѐ помина во најдобар ред, а од благодарност реши да ми го истетовира потписот – изјави во една прилика пејачката.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....