19.8 C
Скопје
20:46 - 29 мај, 2024

(Фото) Сопругата на Сергеј Трифуновиќ објави фотографија од свадбата со трогателни зборови, а тој не го трга погледот од неа

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ и неговата 23 години помлада сопруга Исидора не престануваат да се огласуваат на социјалните мрежи по нивната тајна венчавка минатиот викенд.

Откако актерот објави фотографии од својата сакана во лежерно издание и без шминка, и таа објави фотографија од свадбената прослава со емотивен опис.

„Кога ги бројам своите благослови, тебе те бројам двапати“, гласи описот на фотографијата што ја објави Исидора, а на која позира прегрната со актерот.

 


Да потсетиме, Сергеј и Исидора, која е 23 години помлада од него, тајно се венчаа во црквата Св. Апостолите Петар и Павле на Топчидер, а по тој повод организираа прослава за тесен круг пријатели и членови на семејството.

Невестата блескаше во венчаница со бели детали од тантела, додека младоженецот облече темно сив сатенски костум.

 

Исидора потоа се пресоблече во црна комбинација, па младенците позираа пред црквата.

 

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....