3.8 C
Скопје
18:56 - 5 декември, 2023

(Фото) Прво огласување на новата девојка на Лазар Ристовски: 39 години помладата Аница покажа колку ѝ годи врската со актерот

Во српската, но и во регионалната јавност, како бомба одекна веста дека српскиот актер Лазар Ристовски со месеци е во среќна врска со 39 години помладата колешка Аница Лазиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lazar Ristovski (@lazar.ristovski)


Како што пишуваат медиумите, актерот веќе извесно време живее со својата нова девојка, со која соработуваше во серијата „Дрим тим“.

Аница студиите по психологија ги завршила во Италија, а сега успешно се занимава со глума, а Лазар не крие дека е многу горд на нејзиниот талент.

Веста дека парот е во врска ја потврди Лазар, додека Аница во оваа ситуација одлучи да се држи настрана од медиумите. Сепак, тие двајца неодамна се појавија на отворањето на ново филмско студио и јавноста имаше можност да го види новопечениот пар како се држи рака по рака.

Фотографијата можете да ја погледнете ТУКА.

Сега по извесно време, се огласи Аница Лазиќ, која својот инстаграм-профил не го користеше често, од моментот кога се дозна за нејзината врска со актерот.

Нејзината прва објава како официјална девојка на Лазар Ристовски собра бројни лајкови и комплименти, а таа со насмевка позираше во природа, не криејќи ја среќата што ја чувствува во сето она што во моментот ѝ се случува во животот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anica Lazic (@anicalazicofficial)

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....