10.8 C
Скопје
01:23 - 15 април, 2024

(Фото) Прва фотографија од Амиџиќ со синот: Мина „улови“ емотивен момент, Огњен го држи Перун на градите

Водителот Огњен Амиџиќ пред неколку дена стана татко по втор пат, а сега ја објави и првата фотографија со синот Перун.
Минатиот вторник, на 12 март, тој ги изнесе синот и сопругата Мина од породилното одделение.

Мина која ги сликала и ја објавила првата фотографија од новиот татко и Перун, покажала како водителот се дружи синот. Мина го овековечила моментот кога Огњен го држел малиот Перун на градите додека играл игри и го сподели на мрежите.

– Нека ме штипне некој – напишала кратко Мина во описот на фотографијата.

Да потсетиме, Огњен го прослави доаѓањето на малиот Перун во еден белградски ресторан, а по тој повод во интервју за тамошните медиуми откри како поминале првите денови со наследникот.

– Многу е интересно, слатко, ново, мал е, пресладок, спие, јаде, плаче кога нешто не му е по волја. Влегуваме во тој ритам, на три часа да јаде и да спие, па ќе видиме – изјави Огњен.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....