11.8 C
Скопје
21:50 - 3 март, 2024

(Фото) „Јави се, ми требаат 100.000 евра!“: Преписката помеѓу Ана Николиќ и Соња Вуксановиќ предизвика бура од реакции

Соња Вуксановиќ, поранешната сопруга на српскиот фолк пејач Аца Лукас со кој има ќерка, и пејачката Ана Николиќ се долги години блиски пријателки, а Соња објави преписка на Инстаграм која насмеа многумина. Преписката помеѓу Соња и Ана предизвика лавина коментари на социјалните мрежи кои се нижеа до недоглед.

Соња споделила шеговита објава во која пишува „Јави ми се, ми требаат 100.000 евра“, додека одговорот од другата страна изостанал, односно пораката била прегледана, но немало реакција, освен два емотикони со „смеење“ и „плачење од смеење“. Во својата објава, Соња ја означила Ана.

Ана се насмеала на гестот на својата пријателка, а ја споделила и преписката на својот инстаграм-профил. Шегата им се допаднала и на нивните следбеници кои ги опсипувале со коментари.

 

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....