25.8 C
Скопје
09:38 - 24 јуни, 2024

(Фото) Еве каде ѕвездата на „Гранд“ живеела со сопругот кој почина вчера: Станот полн со луксуз, во бањата има златна тоалетна школка…

Ѕвездата на „Гранд“ Александра Тадиќ Ципка ненадејно остана вдовица, бидејќи вчера, на 16 мај, на 52-годишна возраст почина нејзиниот сопруг Небојша Јарин Стојиќевиќ.

Двајцата тајно се венчаа пред неполни две години, а колку емотивниот живот таа го криеше од јавноста докажува и фактот што во медиумите и на социјалните мрежи нема ниту една  нивна заедничка фотографија.

Заедно беа повеќе од 10 години, Небојша вложувал во нејзината кариера, а заедно живееја во родниот Шабац, каде што се преселиле во новата куќа.

 

– Не се омажив баш брзо и му кажав „да“ на долгогодишниот партнер и не верував дека животот толку ќе ми се промени. Имам уште многу дополнителни обврски, да не кажам брачни, туку семејни и домашни работи, па ми се чини дека самата себе се оптоварив со уште повеќе работа. И секако, мојот сопруг е тој што го има главниот збор во куќата – признала Ципка по венчавката.

– Останавме во Шабац. Додека баравме стан во Белград, се одлучивме за Шабац и се сместивме таму, но планираме да живееме малку овде, малку таму, но не да се иселиме од Шабац. Секако живееме на две релации – рекла пејачката во емисијата „Попладне со Леа Киш“.

Иако не може да поминува многу време во кујната, во неа има златен мијалник.

– Имам помошничка, бидејќи јас сум жена за сè освен за дома, тоа е моја работа. Полирам, го имам тоа нарушување, сакам сè да е чисто и на свое место, па кога јас ќе средам тоа е страшно. Знам јас сè, но немам време. Бизнисот не смее и не може да трпи – објаснила претходно Ципка за „Гранд“.

Станот е голем, доминира зелена смарагдна боја, златни нијанси, кристален лустер, а најголемо внимание привлекува златната ве-ве школка во бањата.

– Обожавам сè што е златно, затоа се трудев во станот да доминираат вакви детали, па дури и тоалетната школка! (се смее) Сакам да следам трендови, а тоа е тренд во светот, па така сè опремив. Инаку, сè е италијанска керамика – објаснила неодамна Ципка.

Слични објави

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

еспресо

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо
Се вчитува....