24.8 C
Скопје
14:54 - 30 мај, 2024

Ознака : кристијан аманпур

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Претседателот на Иран откажа интервју со ѕвездата на СНН Кристијан Аманпур – одбила да носи хиџаб

Еспресо
Иранскиот претседател Ебрахим Раиси се повлече од долго планираното интервју со познатата новинарка на Си-Ен-Ен, Кристијан Аманпур на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк...