17.8 C
Скопје
06:19 - 13 јуни, 2024

Ознака : Катерина Крстева

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Збогум за дамата на македонското актерство Катерина Крстева, нашата „Мара Попара“ е погребена денес

Еспресо
Македонскиот народен театар на својата официјална Фејсбук страница ја сподели тажната вест за заминувањето на актерката Катерина Крстева, родена во 1938. „Дамата на македонското актерство...