14:34 - 19 април, 2024

Ознака : карлос сантана

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) На носилки од сцена: Карлос Сантана со „сериозен медицински проблем“, се онесвестил на концерт

Еспресо
Карлос Сантана се онесвести за време на концертот во Мичиген (САД). Мексиканскиот гитарист свирел околу 40 минути во музичкиот клуб Pine Knob во Кларкстон, Мичиген,...