27.8 C
Скопје
10:19 - 13 јуни, 2024

Ознака : јунешки шницли

Дестинации и ДегустацииХрана

Предлог за ручек: Јунешко месо во сос од сенф и павлака

Еспресо
Состојки: 600 грама јунешки шницли 1 лажичка сол малку црн бибер 1 лажица мешан сув зеленчук 2 лажици сенф 1 главица кромид 200 милилитри млеко...