21.8 C
Скопје
20:02 - 15 април, 2024

Ознака : house of dragon

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Прикажана првата епизода на долгоочекуваната серија на HBO, „House of the Dragon“: Оцените високи, гледачите воодушевени

Теодора Циклевска
Приквелот на серијата „Игра на тронови“ „Куќата на змејот“ беше отфрлен од . Милиони претплатници побрзаа да ја погледнат премиерата на серијата „Куќата на змејот“...