4.8 C
Скопје
06:55 - 27 февруари, 2024

Ознака : Дејв Кантри

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Се самоуби познат британски актер и гангстер: По него настана ликот кој светот го обожаваше

Еспресо
Дејв Кантри, англиски актер и самопрогласен „гангстер“, почина на 65-годишна возраст. Според пишувањата на медиумите, тој го загубил животот пукајќи во себе во својот дом,...